Trwa ładowanie...

Warszawa. Znany reżyser protestuje pod ambasadą w obronie Nawalnego

Rosyjski reżyser i dramaturg Iwan Wyrypajew protestował w sobotę przeciw aresztowaniu Aleksieja Nawalnego przed ambasadą rosyjską w Warszawie. Na transparencie miał napis "Rosjo, nie bój się wolności dla Nawalnego".

Share
Warszawa. Reżyser protestuje pod ambasadą Rosji
Warszawa. Reżyser protestuje pod ambasadą RosjiŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Jędrzej Nowicki
dpagfgv

Iwan Wyrypajew to dramaturg, reżyser, laureat Paszportu Polityki, którego sztuki wystawiane były m.in. w Teatrze Powszechnym i Teatrze Narodowym. Z transparentem "Rosjo, nie bój się wolności dla Nawalnego" protestował w sobotę przed południem pod ambasadą rosyjską w Warszawie.

Wyrypajewowi nie zależało na rozgłosie akcji, dlatego była ona trzymana w tajemnicy do samego końca. Według reżysera samotny protest ma mocniejszy wydźwięk, niż gdyby zjawiło się na nim kilkadziesiąt osób.

To jednoosobowy protest przeciw totalitarnej władzy i gest solidarności z aresztowanym Aleksiejem Nawalnym, który kilka dni temu został aresztowany podczas próby powrotu do kraju. Wcześniej Nawalny przebywał w niemieckiej klinice, gdzie dochodził do siebie po zamachu na swoje życie przez, jak uważa, funkcjonariuszy FSB. 

dpagfgv

Protest Wyrypajewa to również gest solidarności z młodzieżą i wszystkimi, którzy wyjdą dziś na ulice Rosji, by protestować przeciw reżimowi. 

Sobota jest w Rosji dniem protestów przeciw reżimowi Putina i aresztowaniu Aleksieja Nawalnego. Doszło do zatrzymań na półtorej godziny przed demonstracją zwołaną przez zwolenników opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

Rosja. Aleksiej Nawalny aresztowany. Były premier chwali reakcję Polski: "To nie jest wyścig"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dpagfgv

Podziel się opinią

Share
dpagfgv
dpagfgv