Trwa ładowanie...

Warszawa. Znów można pójść do ogrodu botanicznego. Na nowych zasadach

Od poniedziałku placówka Uniwersytetu Warszawskiego w Alejach Ujazdowskich 4 jest już otwarta. Zdążymy zobaczyć jeszcze feerię kwitnących wiosennych roślin. Pamiętać trzeba o wszystkich pandemicznych zasadach bezpieczeństwa.

Warszawa. Znów można pójść do ogrodu botanicznego. Na nowych zasadachŹródło: Materiały prasowe
d4g9nsy
d4g9nsy

Regulamin korzystania z dobrodziejstwa ogrodu musiał być zmieniony. Od 11 maja OBUW (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego) jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 12-18. Ostatnie wejście jest możliwe o godzinie 17, w sobotę, niedzielę i w świąteczne dni otwarcie następuje dwie godziny wcześniej, zamknięcie o tej samej porze co w powszednie dni.

Wszelkie informacje o zmianach dotyczących funkcjonowania Ogrodu oraz godzinach otwarcia w czasie pandemii będą - jak zapowiada regulamin - publikowane na stronie
www.ogrod.uw.edu.pl oraz na profilu Facebook OBUW.

Koronawirus. Wraca normalność, ale ostrożnie

Wchodzić do ogrodu można będzie tylko przez bramę główną. Czynna jest tylko kasa biletowa od strony Obserwatorium Astronomicznego. Wychodzimy tylko przez bramę od Alej Ujazdowskich. Bilety najlepiej kupować płacąc kartą.

Nieczynne będą szklarnie. Równocześnie na obszarze placówki przebywać będzie mogło tylko 200 osób. Wszyscy spacerowicze muszą pamiętać o maseczkach i dystansie. Na ławce siedzieć może tylko jedna osoba. Dezynfekcja rąk wskazana.

d4g9nsy

Kierownictwo ogrodu przestrzega, że każdy, kto nie dostosuje się do tych wymogów, może zostać wyproszony z alejek spacerowych i z terenu bez zwrotu pieniędzy zapłaconych za bilet. Nie warto więc ryzykować, bo zwiedzanie warszawskiego botanika to naprawdę wielka przyjemność, zwłaszcza o tej porze roku.

Placówka założona została w 1818 roku. Od początku podzielona była na trzy części: naukową, poświęconą systematyce roślin, pomologiczną z kolekcją drzew owocowych, służącą edukacji przyszłych ogrodników, i spacerową, przeznaczoną dla szerokiej publiczności.

Sława stołecznego Ogrodu Botanicznego szybko po jego utworzeniu wykraczała poza granice kraju. Po wojnie trzeba było odbudować tę przyrodniczą strukturę od nowa. Podczas powstania warszawskiego przepadły wszystkie budynki ogrodowe oraz szklarnie. Odbudowano je sukcesywnie i 1965 roku Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego wpisany został do rejestru Zabytków Kultury i Nauki miasta stołecznego Warszawy.

d4g9nsy

Zobacz też: Wytyczne dla restauracji i fryzjerów w tym tygodniu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4g9nsy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g9nsy