Trwa ładowanie...

Warszawa zostanie oblepiona beaconami!

Pierwsze zostały już zamontowane stołecznych budynkach

Warszawa zostanie oblepiona beaconami!
d1apcfg
d1apcfg

Wyobraźmy sobie taką sytuację: Idziemy sobie ulicą i nagle dostajemy informację na telefon, że tuż obok, w restauracji jest promocja na świeże mule. Do tego w lokalu są akurat wolne miejsca. Jednym kliknięciem rezerwujemy konkretny, wybrany przez nas stolik i wchodzimy do lokalu. Na stole czeka już na nas gorąca, pachnącą i do tego niedroga potrawa.

Lub inna sytuacja: Przychodzimy na konkretny przystanek autobusowy i na smartfonie uruchamiamy specjalną aplikację. Podpowiada nam ona, gdzie dokładnie jest Nasz autobus i za ile przybędzie. W czasie jazdy dostajemy zaś informacje o ciekawych lokalizacjach na trasie. Mogą to być miejsca turystyczne, lokale gastronomiczne lub sklepy z aktualnymi promocjami.

Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak - pomysł ten jest już realizowany w stolicy. Jeśli się sprawdzi, cała Warszawa zostanie oblepiona beaconami, czyli - jak nam wyjaśnił Marek Fajfer z firmy Ifinity - urządzeniami (wielkości monety), które są nadajnikami wysyłającymi sygnał na częstotliwości bluetoothowej, posiadającymi zdolność komunikowania się z urządzeniami mobilnymi, w szczególności smartfonami.

Produkująca je firma Ifinity już współpracuje z miastem stołecznym Warszawa. Pierwszą instalację mikrolokalizacji beaconami zamontowano już w Stołecznym Centrum Osób Niepełnosprawnych. Firma chce wprowadzać beacony nie tylko w budynkach administracji publicznej czy służby zdrowia. Mają się pojawić w restauracjach, galeriach handlowych, muzeach czy po prostu "w przestrzeni miejskiej". Infinity już kończy rozmowy w sprawie umieszczenia beaconów w komunikacji miejskiej.

Jak pisze Tomasz Grynkiewicz w serwisie Biztok , w USA to już temat bardzo popularny, brażnowe serwisy poświęcają temu tematowi coraz więcej miejsca, a firma Apple już mocno zainwestowała w technologię iBeacon.

d1apcfg

Brzmi trochę Orwellowsko, ale tak naprawdę, te małe urządzenia mogą nam bardzo ułatwić życie. Mieszkańcy miasta będą musieli tylko uruchomić odpowiednią aplikację w smartfonie. Jeśli pomysł się sprawdzi, Warszawa zostanie wręcz "oblepiona" beaconami.

Zobaczcie prezentację wideo!

d1apcfg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1apcfg