Trwa ładowanie...
d2amprw

Warszawiacy coraz mniej namiętni!

Spada liczba małżeństw i ciąż!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawiacy coraz mniej namiętni!
d2amprw

Czy warszawiacy są coraz mniej namiętni? Mimo, że uroda warszawianek plasuje się znacznie powyżej przeciętnej (jak sądzą mieszkańcy Polski pozawarszawskiej), spada nam liczba małżeństw i ciąż. Za kilka dni Święto Zakochanych, warto więc rzucić okiem na stołeczną mapę namiętności.

W 2013 roku zawarto 6032 małżeństw (o 4,6% mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej), przy czym najczęściej żeniono się w Wilanowie, Śródmieściu, Ursynowie i Bemowie. Najmniej ślubów udzielono na Woli, Targówku i Bielanach. Na całym Mazowszu zawarto 19908 małżeństw i mamy tu do czynienia z prawie 10% spadkiem!

Przeciętny wiek warszawskiego żonkosia to 30,7 (wzrost o 0,3), a kobiety - 28,8 (wzrost także o 0,3). Na Mazowszu mężczyzna ma 28,6, kobieta - 26, 6 lat.

d2amprw

Najbardziej namiętne dzielnice to Białołęka, Wilanów i Ursus - tam doszło do największej ilości ciąż w 2013 roku. Najmniej - na Żoliborzu, Pradze Północ i w Śródmieściu. W całym 2013 roku urodziło się 14011 dzieci. W regionie najwięcej ciąż odnotowano w powiatach garwolińskim, mińskim i wołomińskim. Najmniej w okolicach Płocka.

Warszawianki decydują się na pierwsze dziecko średnio w wieku 29 lat. To wcześniej niż mieszkanki Sztokholmu, Bratysławy czy Pragi.

Trzeba podkreślić, że mieszkańcom stolicy w ogóle nie jest nam śpieszno do żeniaczki. Niemal co piąte dziecko pochodzi ze związku pozamałżeńskiego.

Przeczytajcie też: Życie seksualne warszawianek

d2amprw
Podziel się
Podziel się

Podziel się opinią

Share

d2amprw

d2amprw
d2amprw