Trwa ładowanie...
d42bx4p

Warszawiacy mocno zadłużeni

Już ponad 100 tysięcy warszawiaków trafiło z powodu długów na czarną listę
Share
Warszawiacy mocno zadłużeni
d42bx4p

Biura Informacji Gospodarczej. Przed rokiem największe kłopoty ze spłatą zaległych rat mieli mieszkańcy Ursynowa, najmniejsze prażanie - czytamy w serwisie dobraulica.pl.

W ciągu ostatniego roku liczba dłużników wzrosła w Warszawie o prawie 4,5 tys. Po pierwszym kwartale 2013 r. mieli oni do zapłacenia w sumie 2,32 mld zaległych rachunków. Według BIG i tu, tak jak w całym kraju, długi mają przede wszystkim mężczyźni. Co ciekawe, rosnąca liczba dłużników – mimo ciężkich czasów – nie jest regułą.

Długi, które zlicza BIG to niezapłacone przynajmniej od dwóch miesięcy i przekraczające 200 zł rachunki za gaz, światło, prąd, alimenty, czynsz, telefon, raty kredytów itp. Dane dotyczą tylko osób prywatnych (nie firm) i to wyłącznie tych, które są w Warszawie zameldowane.

d42bx4p

Przed rokiem, kiedy długi mieszkańców Warszawy rozpisano na poszczególne dzielnice, największe zaległości przypadały na dłużników z Ursynowa, Wesołej i Wilanowa. Zadłużeni ursynowianie mieli do oddania średnio po 31 tys. zł. Najmniejszymi zaległościami cieszyli się mieszkańcy Pragi Północ. Ich średni dług nie przekraczał 20 tys. zł.

d42bx4p

Podziel się opinią

Share
d42bx4p
d42bx4p