Trwa ładowanie...

Warszawiacy mogą zgłaszać kandydatów na członków komisji wyborczych

Wybory przeprowadzone zostaną w niedzielę, 25 października, a lokale wyborcze czynne będą w godz. 7.00 - 21.00.

Warszawiacy mogą zgłaszać kandydatów na członków komisji wyborczych
d2v9kyq
d2v9kyq

Do 2 października można zgłaszać kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, które zostaną powołane dla przeprowadzenia głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu RP, zarządzonych na 25 października 2015 roku.

Pełnomocnicy komitetów wyborczych, którzy zarejestrowali listy kandydatów na posłów do Sejmu RP w okręgu wyborczym nr 19 obejmującym obszar m.st. Warszawy oraz pełnomocnicy komitetów wyborczych, którzy zarejestrowali kandydatów na senatorów w okręgach wyborczych nr 42, 43, 44 i 45 do Senatu RP mogą zgłaszać kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.

Kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych mogą zgłaszać również osoby upoważnione przez pełnomocników tych komitetów wyborczych. Kandydaci muszą być wpisani do rejestru wyborców m.st. Warszawy.

Na członków obwodowych komisji wyborczych, w razie braku odpowiedniej liczby zgłoszeń dokonanych przez pełnomocników komitetów wyborczych, mogą zostać również powołani mieszkańcy m.st. Warszawy wpisani do rejestru wyborców m.st. Warszawy. Osoby chętne do pracy w obwodowych komisjach wyborczych proszone są o zapisanie się na listy rezerwowe prowadzone w urzędach dzielnic m.st. Warszawy.

Diety członków komisji wynoszą odpowiednio – przewodniczący komisji - 200 zł, zastępca przewodniczącego - 180 zł, członek komisji – 160 zł. Wybory odbędą się w niedzielę, 25 października, a lokale wyborcze czynne będą w godz. 7.00 - 21.00.

d2v9kyq

Kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych należy zgłaszać w urzędach dzielnic m.st. Warszawy do dnia 2 października 2015 r. w godzinach 8.00 - 16.00.

d2v9kyq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v9kyq