Trwa ładowanie...

Warszawiacy napiją się wody za darmo. Powstaną źródełka

W mieście powstanie co najmniej 177 źródełek wody pitnej, z których będziemy mogli korzystać jeszcze w te wakacje. Pomysł powstał w ramach budżetu partycypacyjnego. Zarząd Zieleni w poniedziałek ogłosił przetarg na wykonawcę projektu.

Warszawiacy napiją się wody za darmo. Powstaną źródełkaŹródło: Materiał prasowy, fot: um.warszawa.pl
d4i51hz
d4i51hz

Pomysł był zgłoszony w ramach budżetu partycypacyjnego. Źródełka mają powstać przy istniejących już hydrantach podziemnych, do których zostaną przymocowane poidełka. Miasto informuje, że instalacje pojawią się w najczęściej uczęszczanych miejscach w okresie letnim m.in. na placu Zbawiciela, placu Bankowym, pl. Unii Lubelskiej, placu Na Rozdrożu, u zbiegu ul. Dobrej i Tamka, na bulwarze B. Grzymały-Siedleckiego oraz w okolicy Rynku Starego Miasta.

Materiał prasowy
Źródło: Materiał prasowy, fot: um.warszawa.pl

– Stworzyliśmy model źródełka łatwy w montażu oraz gwarantujący bezproblemowe użytkowanie dla warszawiaków. Poidełka zaprojektowane są w sposób umożliwiający korzystanie z nich zarówno przez dorosłych, dzieci i osoby starsze, jak również osoby z niepełnosprawnościami, poruszające się na wózkach. Opcjonalnie będzie mogła pojawić się przy nich również miska, dzięki które pragnienie będą mogły ugasić także czworonogi – powiedział Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Materiał prasowy
Źródło: Materiał prasowy, fot: um.warszawa.pl

Marek Piwowarski dyrektor Zarządu Zieleni tłumaczy, że do budżetu partycypacyjnego złożono już wnioski na ponad 400 lokalizacji dla źródełek i będzie je można spotkać niemal na każdym kroku. Dodaje, że źródełka powinny pojawić się w przestrzeni Warszawy przed tegorocznymi wakacjami. - Chcieliśmy to zrobić jednak w formie, która przede wszystkim gwarantuje jakość. Stąd konkurs architektoniczny, dzięki któremu wybrany zostały wzór, który jest bardziej warszawski, niż jednoznacznie kojarzący się ze źródełek - tłumaczy dyrektor Zarządu Zieleni.

Materiał prasowy
Źródło: Materiał prasowy, fot: um.warszawa.pl

Ratusz informuje, że woda do poidełek będzie dostarczana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie. A mieszkańcy bez problemu będą mogli napełnić butelkę, czy bidon wodą.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Plaga szczurów w centrum miasta. Walczy z nimi Pałac Kultury

d4i51hz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i51hz