Trwa ładowanie...

Warszawiacy napiszą dyktando!

Prof. Jerzy Bralczyk zachęca do wzięcia udziału.

Share
Warszawiacy napiszą dyktando!
d3ztxz6

7 listopada br. o godzinie 10.00 w sali sportowej przy ul. Hawajskiej 7 odbędzie się X Ursynowskie Dyktando im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego. Uczestnicy zmierzą się z tekstem przygotowanym przez prof. dr hab. Jerzego Bralczyka. Wydarzenie będzie transmitowane na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Ursynów – organizatora tego wydarzenia.

Już po raz X na Ursynowie miłośnicy polskiej ortografii będą pisali dyktando. Z tegorocznym tekstem zmierzy się też Robert Kempa burmistrz Ursynowa.

- Od wielu lat dużo czytam i piszę, nie ma dnia abym nie widział w codziennej korespondencji jak trudny jest nasz ojczysty język. Dostrzegam wagę dbania o nasz język, dlatego sam chcę sprawdzić się na dyktandzie. Do wspólnych zmagań zaprosiłem też przedstawicieli warszawskich dzielnic i miasta. Na razie zaproszenie przyjął jeden z wiceprezydentów Warszawy, swoich przedstawicieli wydelegowało Bemowo, Mokotów i Żoliborz – mówi Burmistrz Dzielnicy Ursynów Robert Kempa.

Na tydzień przed wydarzeniem na liście zapisanych jest prawie 290 osób, łącznie z Ekspertami i z VIP-ami. A trzeba będzie zmierzyć się z trudnym tekstem przygotowanym przez prof. Bralczyka. Tradycyjnie większość stanowią kobiety – prawie 2/3. Najstarszy uczestnik urodził się w 1939 roku – mieszka na Ursynowie, a dwoje najmłodszych - w 2007 roku. Chętni zgłaszają się pojedynczo, parami, mamy, ojcowie z dziećmi, całe rodziny i znajomi.

Z warszawskich dzielnic nie zgłosił się nikt jedynie z Wesołej i Pragi Południe, a z Mokotowa aż 16 osób.Spoza Warszawy najwięcej (4 os.) przyjedzie z Kielc.

d3ztxz6

W związku z wyczerpaniem się limitu wolnych miejsc, osoby zgłaszające się do udziału w nim, umieszczane są na liście rezerwowej. Zapraszamy też do napisania z nami dyktanda online – organizatorzy będą je transmitować na stronie www.ursynow.pl

Dzielnica Ursynów od 10 lat organizuje Ursynowskie Dyktando dla wszystkich, którzy interesują się językiem polskim. Jego celem jest promocja wśród mieszkańców Ursynowa i Warszawy zasad poprawnej polszczyzny, sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych wykorzystywanych w tekście pisanym, a także sprawdzenie umiejętności pisania ze słuchu.

d3ztxz6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ztxz6