Trwa ładowanie...

Warszawiacy obchodzą Wszystkich Świętych. "Tłoczno przy cmentarzach, trwa akcja Znicz"

1 listopada to radosne święto, które przypomina katolikom m.in. o zasadach wiary.

Warszawiacy obchodzą Wszystkich Świętych. "Tłoczno przy cmentarzach, trwa akcja Znicz"
d17f6z1
d17f6z1

Uroczystość Wszystkich Świętych nawiązuje do osób, które żyły zgodnie z przykazaniami i wyznaczają wiernym właściwą drogę do nieba. Warszawiacy w tym dniu odwiedzają licznie groby swoich bliskich oraz stołeczne nekropolie. Oficjalne uroczystości odbędą się na Cmentarzu Powązkowskim, podczas których zostanie odprawiona msza św. a tuż po jej zakończeniu przejdzie procesja. Będzie jej także towarzyszyć poświęcenie grobów . Z kolei, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz wygłosi homilię podczas obchodów na Cmentarzu Wolskim.

Służby przypominają, że w okolicach poszczególnych nekropolii można się spodziewać utrudnień . Chodzi między innymi o: wyłączenia fragmentów ulic oraz zwiększone natężenie ruchu. Dlatego szczególnie w tym dniu zalecają korzystanie z komunikacji miejskiej. Autobusem można bowiem najłatwiej dojechać do poszczególnych nekropolii, nie martwiąc się np. o miejsce pozostawienia auta. Największa liczba wiernych odwiedza tradycyjnie cmentarze: Bródnowski, Północny, Powązkowski czy Wolski.

Na Powązki autobusy przyjeżdżają prawie pełne. Bardzo duży ruch przy kasach biletowych.

— ZTM Warszawa (@ztm_warszawa)

d17f6z1

Policja przypomina również o zachowaniu ostrożności i zwracaniu uwagi na rzeczy osobiste. Wybierając się na groby bliskich można też paść ofiarą złodzieja. Funkcjonariusze podsumowali dwa pierwsze dni akcji "Znicz". W piątek i sobotę w Warszawie doszło do 9 wypadków, w których zginęły 2 osoby. Niestety najtragiczniejsze zdarzenie miało miejsce przy ulicy Marszałkowskiej, o czym można przeczytać tutaj . Ponadto odnotowano 85 kolizji oraz zatrzymano 17 kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu . Jak na razie statystyki prezentują się lepiej niż w roku poprzednim. Ważne, żeby również w dniu dzisiejszym zachować niezbędne środki ostrożności, a tym samym bezpiecznie odwiedzać groby swoich bliskich.

d17f6z1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17f6z1