Trwa ładowanie...

Warszawiacy przestają tolerować bandyckie zachowania!

Dane Straży Miejskiej i Komendy Stołecznej Policji potwierdzają, że pasażerowie komunikacji miejskiej nie przechodzą obojętnie obok bandyckich zachowań i wandali bezmyślnie niszczących pojazdy oraz infrastrukturę

Share
Warszawiacy przestają tolerować bandyckie zachowania!
d3yv76t

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2013 roku straż miejska odnotowała 3811 zdarzeń w pojazdach komunikacji miejskiej oraz na przystankach i pętlach. Zdecydowaną większość (ponad 75 proc.) stanowiły zdarzenia dotyczące zagrożenia życia lub zdrowia ludzi, spożywania alkoholu, osób nietrzeźwych oraz zachowujących się agresywnie.

W tym samym okresie mieszkańcy stolicy interweniowali u strażników 2275 razy. Dodatkowo zarejestrowano 1265 informacji przesłanych za pomocą SMS-a interwencyjnego. To dowód, że warszawiacy przestają tolerować bandyckie zachowania.

d3yv76t

W wyniku interwencji podjętych przez strażników miejskich do sądu skierowano 41 wniosków o ukaranie, mandatami ukarano 663 sprawców, a 1415 osób pouczono lub wydano im polecenia. Strażnicy ujęli, a później przekazali policji 20 osób podejrzanych o dokonanie czynów zabronionych.

Wielokrotnie najbardziej pomocni byli pasażerowie, którzy pomogli m.in. zatrzymać mężczyznę, który zerwał kobiecie, jadącej tym samym tramwajem łańcuszek z szyi. Dzięki spostrzegawczości i sygnałowi od osób czekających na przystanku autobusowym udało się zatrzymać mężczyznę posiadającego przy sobie narkotyki.

* Przewoźnicy miejscy w pierwszym półroczu 2013 roku byli zmuszeni przeznaczyć ponad 291 tys. zł na naprawy pojazdów i elementów infrastruktury zniszczonych przez wandali*. Łącznie odnotowano ponad 570 dewastacji. Najczęściej wybijano szyby, niszczono fotele, poręcze i kasowniki, a także malowano graffiti. Nie obyło się także bez uszkodzeń zewnętrznych elementów pojazdów, powstałych m.in. w wyniku rzucania w autobus butelką.

Kampania „Nie toleruj, powiadom” , po ponad czterech miesiącach zachęcania do informowania służb miejskich o aktach wandalizmu w komunikacji miejskiej, dobiegła końca. Nie oznacza to jednak, że jej przesłanie przestało obowiązywać.
Wszelkie informacje o niepokojących wydarzeniach w autobusie, tramwaju, czy na przystanku należy zgłaszać pod numery telefonów 112 lub 986. Można także wysłać SMS-a interwencyjnego do Straży Miejskiej m.st. Warszawy pod numer telefonu 723 986 112. W wiadomości należy podać m.in. numer pojazdu, numer linii lub lokalizację przystanku oraz określić zagrożenie.

d3yv76t

Czasem taka reakcja może uratować czyjeś zdrowie lub nawet życie.

d3yv76t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yv76t
d3yv76t