Trwa ładowanie...
d4mp2fv

Warszawiacy stworzyli poradnik dobrych manier na drodze. "Wpłynęło prawie 300 pomysłów" [GALERIA]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawiacy stworzyli poradnik dobrych manier na drodze. "Wpłynęło prawie 300 pomysłów" [GALERIA]
d4mp2fv

"Nie blokuj samochodami chodników" lub "Stosuj zasadę jazdy na suwak" - te oraz inne zasady drogowego savoir-vivre'u znaleźć można w „Warszawskim poradniku dobrych manier na drodze”, stworzonym przez samych mieszkańców stolicy.

Wiosną tego roku Zarząd Dróg Miejskich i Centrum Komunikacji Społecznej rozpoczęły kampanię promującą życzliwość oraz poprawiającą bezpieczeństwo na drodze. Podczas akcji zapytano warszawiaków m.in. o przyczyny i okoliczności, podczas których zapominamy o dobrych manierach na drodze. Poproszono również o wskazanie: co zrobić, by uczestnicy ruchu pamiętali o życzliwości i przestrzeganiu przepisów.

W odpowiedzi wpłynęło prawie 300 pomysłów, w których warszawiacy zachęcają, aby zmiany zaczynać od siebie, gdyż jakość ruchu zależy od każdego z jego uczestników. Z wybranych odpowiedzi powstał „Warszawski poradnik dobrych manier na drodze”, który możecie dziś zobaczyć na naszych stronach. Wcześniej Centrum Komunikacji Społecznej przygotowało broszurę dla rowerzystów - „Dobre maniery - samochody, piesi, rowery”. Cała akcję „Kierunek - życzliwość na drodze” zorganizowało Miasto Stołeczne Warszawa oraz platforma OtwartaWarszawa.pl.

Zobaczcie „Warszawski poradnik dobrych manier na drodze”.

d4mp2fv

Podziel się opinią

Share

d4mp2fv

d4mp2fv