Trwa ładowanie...

Warszawiacy wybiorą projekt skweru dla Wiecha

Wybór będzie dotyczył koncepcji projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu skweru im. Stefana Wiecheckiego

Share
Warszawiacy wybiorą projekt skweru dla Wiecha
d4eov9w

Mieszkańcy będą mogli na makiecie obejrzeć dwa warianty koncepcji planu zagospodarowania skweru Wiecha oraz zgłosić swoje uwagi i propozycje. Jesienią ubiegłego roku odbył się I etap konsultacji społecznych, które były prowadzone przez miasto i Stowarzyszenie na rzecz poprawy środowiska mieszkalnego „Odblokuj” w ramach projektu „Lepsze konsultacje w samorządzie”. Mieszkańcy uczestniczyli w spacerze i warsztatach z projektantem planu, którym był przedstawiciel Miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju.

- Cieszy mnie rosnące zaangażowanie mieszkańców w konsultacje społeczne. Mam nadzieję, że wypracowanie wspólnej wizji pozwoli stworzyć atrakcyjne i bezpieczne miejsce w tej części miasta. – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.* Plany miejscowe określają ściśle scenariusz przyszłej zabudowy i są gwarantami utrzymania ładu przestrzennego na danym terenie.* Definiują co można budować, a czego nie na danym terenie, w jaki sposób mogą być przebudowywane domy, ulice, place, czy sieć infrastruktury, jak zostaną urządzone tereny zielone.

d4eov9w

- To dobrze, że warszawiacy mogą mieć swój udział w kształtowaniu przestrzeni i włączają się w proces uchwalania planów miejscowych. Zapraszam do udziału w drugim etapie konsultacji - wszystkie uwagi i wnioski są dla nas bardzo cenne -dodaje Prezydent. Warszawiacy w najbliższy weekend (30 i 31 maja) od godziny 10.00 do 12.00 będą mogli udać się do punktów konsultacyjnych na skwerze przed Teatrem Rampa (ul. Kołowa 20). Tam na specjalnie przygotowanej makiecie, będą mogli obejrzeć zaproponowane przez projektanta dwa warianty koncepcji planu, porozmawiać oraz zgłosić swoje uwagi i propozycje.

Urząd Miasta zachęca również do zapoznania się z informatorem Plan miejscowy – o co tu chodzi? opracowanym w ramach projektu Lepsze konsultacje w samorządzie przez Stowarzyszenie Odblokuj oraz z raportem z pierwszego etapu konsultacji.

d4eov9w

Podziel się opinią

Share
d4eov9w
d4eov9w