Trwa ładowanie...

Warszawiacy wywalczyli windy na moście Poniatowskiego

ZDM przychylił się do licznych postulatów ze strony mieszkańców.

Warszawiacy wywalczyli windy na moście Poniatowskiego
d4ca4kt
d4ca4kt

Istnieje realna szansa na to, że po kilkunastu latach warszawiacy doczekają się wreszcie wind na moście Poniatowskiego. I choć na finalizację tego planu trzeba jeszcze trochę poczekać to ratusz zapewnia, że pieniądze na ten cel zostały zarezerwowane i zaczęły się już dokładne analizy w tym zakresie.

Most Poniatowskiego jest jednym z trudniej dostępnych dla osób starszych, niepełnosprawnych czy też matek z małymi dziećmi. Na jego całej długości nie ma ani jednej windy, stąd pasażerowie z utrudnionym poruszaniem się, nie mogą się dostać np. na przystanek autobusowy lub tramwajowy znajdujący się nad Wisłostradą.

Warszawiacy już od wielu lat apelowali o montaż wind, które poprawiłyby dostępność do środków komunikacji na moście. Co ciekawe mieszkańcy zgłosili taki projekt , w ramach budżetu obywatelskiego. Jednak m.in. ze względu na ochronę konserwatorską nie jest możliwa jego realizacja w ciągu roku. Na szczęście środki w wysokości 3 mln zł na zainstalowanie wind zostały zapisane w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Zarząd Dróg Miejskich poinformował również, że trwają szczegółowe analizy dotyczące ilości oraz lokalizacji poszczególnych wind. Prawdopodobnie pojawi się ich od czterech do sześciu, a budowę zaplanowano na lata 2016-17.

d4ca4kt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ca4kt