Trwa ładowanie...
d6lvcdv
cudzoziemcy

Warszawiaku, zaproś cudzoziemca na obiad

Trwa nabór do akcji "Czym Chata Bogata - obiad (nie tylko) polski"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawiaku, zaproś cudzoziemca na obiad
d6lvcdv

Nieznane sobie wcześniej osoby zasiądą do wspólnego obiadu, który stanie się być może początkiem ciekawej znajomości, a przestrzeń przy wspólnym stole miejscem umożliwi rozmowę, śmiech, wymianę opowieści i opinii. Do akcji można włączyć się jako gospodarz i zaprosić kogoś do swojego domu, jako gość , który zostanie zaproszony na obiad do domu jednego z gospodarzy albo jako wolontariusz-asystent w domu gospodarza.

W tym roku akcja odbędzie się w niedzielę 24 listopada o godz. 13:00.

Pewnie wiesz, że nie wszyscy mieszkańcy z sąsiedztwa są tacy sami jak Ty. Niektórzy z nich dopiero od niedawna mieszkają w Polsce, często mówią innym językiem, używają innego alfabetu, pochodzą z innej strefy klimatycznej, inaczej rozumieją piękno, skromność, wolność, szczęście, gościnność. Choć to ostatnie to przecież polska specjalność - zachecają do udziału organizatorzy.

d6lvcdv

###Jak zgłosić się do projektu i zostać gospodarzem lub gościem?

Wystarczy wypełnić formularz online . Po otrzymaniu zgłoszenia organizatorzy skontaktują się ze zgłaszajacym, aby omówić szczegóły spotkania. Za nawiązanie kontaktu pomiędzy rodzinami będą odpowiedzialni asystenci, którzy pomogą uczestnikom na każdym kroku przygotowań.

Możesz wziąć włączyć się do akcji jako gospodarz i zaprosić kogoś do swojego domu. *Możesz także zgłosić się jako gość – wówczas zostaniesz zaproszony do domu jednego z gospodarzy.*

Projekt Czym Chata Bogata – obiad (nie tylko) polski, realizowany przez Fundację Rozwoju Oprócz Granic od roku 2011, już od dziewięciu lat jest organizowany w Czechach. W ramach analogicznego działania czeskiego stowarzyszenia Slovo 21 znanego pod nazwą Rodina Odvedle (Rodzina z sąsiedztwa) do wielokulturowych stołów zasiadło prawie 900 rodzin na terenie całego kraju. Wspólny obiad często stawał się początkiem bliskiej znajomości.

d6lvcdv

W ubiegłym roku w Warszawie odbyło się 15 wielokulturowych obiadów. W tym roku czekamy na Ciebie. Siadaj do stołu, smacznego!

Więcej o projekcie: frog.org.pl

Czytaj również: Film poklatkowy z Warszawą, USA i Suwalszczyzną [niesamowite wideo]

d6lvcdv

Podziel się opinią

Share
d6lvcdv
d6lvcdv