Trwa ładowanie...
d1zignc

Warszawianka zdobyła medal na Igrzyskach!

Trzecie miejsce w windsurfingowej klasie RS:X
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawianka zdobyła medal na Igrzyskach!
d1zignc

Warszawska windsurferka zanotowała świetny start do wyścigu finałowego i do mety dopłynęła na medalowej pozycji. Zawodniczka warszawskiego Yacht Klubu Polski jest również laureatką nagrody dla Najlepszego Sportowca Warszawy 2011 Roku! Oprócz tego została Sportową Twarzą Warszawy 2012. Teraz do wielu swoich tytułów dorzuci ten najważniejszy - medal Igrzysk Olimpijskich.

To były wielkie emocje. Polka windsurferka przed wyścigiem finałowym klasy RS-X kobiet plasowała się w klasyfikacji generalnej dopiero na piątym miejscu z 41 punktami na koncie. Do medalowego miejsca, które zajmowała Finka Tuuli Petaja, traciła jednak zaledwie trzy "oczka", co zapowiadało wielkie widowisko na wodzie. Tak właśnie było. Na pierwszym znaku Klepacka płynęła na czwartym miejscu. Wynik ten dawał jej brązowy medal na tym etapie rywalizacji, gdyż Finka była na szóstej pozycji.

Zofia Noceti-Klepacka jest reprezentantką Polski w windsurfingu, mistrzynią i dwukrotną wicemistrzynią świata w olimpijskiej klasie RS:X. Reprezentuje klub YKP Warszawa. W 2007 zdobyła mistrzostwo świata w klasie RS:X. W 2004 startowała na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach zajmując 12. miejsce w klasie Mistral oraz w Pekinie 2008 w klasie RS:X - 7 miejsce. Czterokrotnie była mistrzynią świata w kategorii juniorek oraz młodzieżowej. Jej trenerem klubowym jest Witold Nerling, a opiekunem kadry Paweł Kowalski. Zdobyła złoty medal mistrzostw świata seniorów w Portugalii w 2007 i srebrne w 2011 oraz 2012.

W 2006 roku, razem z raperem Pono, założyła Fundację Hey Przygodo pomagającą potrzebującym, uzdolnionym dzieciom.

Gratulujemy!

d1zignc

Podziel się opinią

Share
d1zignc
d1zignc