Trwa ładowanie...
teatr
Luiza Poreda
20-11-2012 10:35

Warszawianka zwycięzcą na Europejskim Festiwalu Młodych Reżyserów

Nagroda festiwalu Fast Forward dla warszawskiego zespołu teatralnego

Warszawianka zwycięzcą na Europejskim Festiwalu Młodych Reżyserów
d2fnb4m
d2fnb4m

Marta Górnicka otrzymała główną nagrodę za reżyserię spektaklu "Magnificat" na Europejskim Festiwalu Młodych Reżyserów Fast Forward w Brunszwiku (Niemcy). Spektakl jest wykonywany przez stołeczny zespół teatralny Chór Kobiet.

Chór Kobiet to nowoczesna forma teatru chórowego. Zespół tworzy 25 kobiet w różnym wieku, wykonujących różne zawody. Spektakle Chóru Kobiet były prezentowane już na festiwalach teatralnych w Francji, Bośni i Hercegowinie, Japonii, Czechach, Irlandii,Niemczech, Szwajcarii oraz na Ukrainie. Teraz, 21 listopada Chór Kobiet ruszy w tournee po Francji. Spektakle "Tu mówi CHÓR" oraz "Magnificat" zostaną pokazane m.in. w Rennes, Arras, Douai oraz na festiwalu La Rose des Vents w Villeneuve d'Ascq.__

W spektaklu "Magnificat" cytaty z Biblii, przepisy kulinarne, teksty noblistki Elfriede Jelinek, Adama Mickiewicza i fragmenty "Bachantek" Eurypidesa mieszają się z dźwiękiem komputera, trzaskiem migawek i fleszy, cytatami z gazet, a fragmenty utworów muzyki pop sprzęgają się z tradycyjną muzyką sakralną.

W ankiecie miesięcznika "Teatr" spektakl "Magnicficat" został wyróżniony jako najlepsze przedstawienie teatru alternatywnego w Polsce w sezonie 2010/11 oraz w kategorii najlepsza muzyka teatralna.

d2fnb4m

W 2012 r. otrzymał Główną Nagrodę Jury na Festiwalu Teatralnym Małych Form Kontrapunkt w Szczecinie, Główną Nagrodę Jury dla Marty Górnickiej za reżyserię spektaklu na 3. Koszalińskich Konfrontacjach Młodych "m-teatr", a także Nagrodę Publiczności dla najlepszego spektaklu na 3. Koszalińskich Konfrontacjach Młodych "m-teatr".

W październiku "Magnificat" otrzymał nagrodę Srebrnego Wieńca Laurowego dla najlepszego spektaklu Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Mess w Sarajewie, jak również dwie nagrody specjalne.

d2fnb4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fnb4m