Trwa ładowanie...
d15495c

Warszawo, my Ci pokażemy! 15. Festiwal Filmów "Łodzią po Wiśle"

W tym roku obejrzeć można będzie aż 37 filmów studentów szkoły filmowej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawo, my Ci pokażemy! 15. Festiwal Filmów "Łodzią po Wiśle"
d15495c

Najlepsze etiudy studentów Szkoły Filmowej w Łodzi w Kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej w Warszawie (7-8 kwietnia, 15. Festiwal "Łodzią po Wiśle").

- Chcemy pokazać Ci to, co najlepsze: etiudy fabularne, dokumentalne, animacje, filmy operatorskie, które powstają w Szkole Filmowej w Łodzi. I radość i stres - bo dla wielu z nas to pierwsze projekcje naszych filmów na wielkim ekranie. Poznamy Was - pierwszych Widzów naszych filmów - zachęcają organizatorzy. - Odbierzemy też pierwsze nagrody - najlepsze filmy konkursu wyłoni profesjonalne jury - przyzna Grand Prix oraz nagrody w czterech kategoriach: najlepsza etiuda fabularna, dokumentalna, animowana oraz za najlepsze zdjęcia/etiudę operatorską. Na Festiwalu będą dziennikarze, filmowcy, wielbiciele kina. Co roku na "Łodzią po Wiśle" są po prostu WSZYSCY!".

W tym roku 37 filmów studentów Szkoły oceni jury: Adam Guziński (reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta), Adam Palenta (autor zdjęć filmowych), Jakub Tarkowski (reżyser, animator i rysownik). Filmem otwarcia Festiwalu będzie "Wspomnienie lata" Adama Guzińskiego. W programie również pokaz wspólnego projektu studentów reżyserii pod opieką Jana Jakuba Kolskiego - "Kamienne chleby". Obok projekcji - prezentacje, warsztaty i dyskusje - wszystko wokół filmu.

d15495c

- Premierowe, kinowe pokazy filmów Szkoły Filmowej w Łodzi to istotne wydarzenie dla naszych studentów. Ich twórcy doświadczają bardzo ważnego elementu w procesie tworzenia filmów, jakim jest konfrontacja z widzem i mimo obaw przed krytyką są szczęśliwi, że mogą pokazać je w kinie. To także promocja i początek festiwalowego życia dla wielu z nich i pierwsze nagrody. "Łodzią po Wiśle" co roku potwierdza, że Szkoła Filmowa w Łodzi nieustannie elektryzuje! - mówi Krzysztof Brzezowski, szef Festiwalu.

Od początku (pierwsza edycja odbyła się w 2003 r.) założeniem "Łodzią po Wiśle" była promocja studentów Szkoły, konfrontacja ich twórczości z szeroką publicznością oraz środowiskiem filmowym, poprzez stworzenie forum do rozmowy o kondycji i przyszłości polskiego kina. Więcej informacji znaleźć można na tej stronie .

Przeczytajcie też: Pomnik Feliksa "Papy" Stamma stanie przy Hali Gwardii

d15495c

Podziel się opinią

Share

d15495c

d15495c