Trwa ładowanie...

Warszawscy bezdomni otrzymają gorącą zupę. Rozwozić ją będą strażnicy miejscy

W Warszawie z noclegowni i schronisk nie korzysta około półtora tysiąca osób.

Warszawscy bezdomni otrzymają gorącą zupę. Rozwozić ją będą strażnicy miejscy
d3p3hg7
d3p3hg7

Stołeczni bezdomni żyjący w altanach, pustostanach i innych miejscach tak zwanych niemieszkalnych - otrzymają gorącą zupę. Od dziś będą ją rozwozić strażnicy miejscy.

Jak podkreśla starszy inspektor Alfred Paplak ze stołecznej straży - jego zespół dobrze zna ludzi, którzy korzystają z różnych form pomocy - nie tylko zimą. W okresie zimowym jednak wizyty strażników są regularne, a co tydzień funkcjonariuszom towarzyszy pracownik socjalny pomagający bezdomnym w różnych kwestiach życiowych, jak na przykład załatwienie sprawy ubezpieczenia zdrowotnego, nieraz także zasiłku celowego, czy materiałów opałowych.

Katarzyna Dobrowolska z zespołu prasowego Straży Miejskiej podkreśla, że przy ostrych mrozach patrole jeżdżą do bezdomnych i w dzień, i w nocy, monitorując ich sytuację. W największe mrozy jadłodajnie Caritas przygotowują zupy dostarczane bezdomnym przez funkcjonariuszy. Mieszkańcy altanek i pustostanów chętnie korzystają z posiłków. Nieraz są one zostawiane w przygotowanych naczyniach, gdy mieszkańców w ciągu dnia nie ma w miejscu codziennego przebywania.

Już 4 osoby zamarzły w stolicy

W Warszawie z noclegowni i schronisk nie korzysta około półtora tysiąca osób - żyjących w altanach, pustostanach i garażach, lub nawet foliowych namiotach. To oni są najbardziej zagrożeni śmiertelnym wychłodzeniem organizmu, bo złym warunkom życia często towarzyszy alkohol, niedożywienie, a u niektórych osób również nieleczone choroby - podkreślają strażnicy.

d3p3hg7

Każdego roku odnotowywane są przypadki śmierci osób bezdomnych i samotnych. Ich przyczyną jest najczęściej wyziębienie organizmu związane z niskimi temperaturami. Służby zwracają się z prośbą o przekazywanie informacji o osobach bezdomnych, a także samotnych, które wymagają pomocy. - Nasze służby patrolowe zareagują na każde wezwanie - podkreślają mundurowi. Zarówno Straż Miejska, jak i Policja są w stałej współpracy z przedstawicielami pomocy społecznej, noclegowniami oraz ośrodkami działającymi na rzecz pomocy bezdomnym.

Źródło: IAR

Przeczytajcie też: Pierwsze ofiary mrozu. Nie żyją cztery*osoby*

d3p3hg7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p3hg7