Trwa ładowanie...

Warszawscy wolontariusze zbierają na renowację powstańczych grobów

Będą kwestować na stołecznych cmentarzach.

Share
Warszawscy wolontariusze zbierają na renowację powstańczych grobów
d44sn0s

Wiele z nagrobków powstańców warszawskich jest w opłakanym stanie. Chcą o nie zadbać wolontariusze, którzy jak co roku we Wszystkich Świętych będą prowadzić zbiórkę pieniędzy na ich renowację. Kwestę organizuje komitet społeczny pod patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego.

Bartosz Giedrys z muzeum powiedział IAR, że w ubiegłych latach dzięki zebranym pieniądzom udało się wyremontować ponad siedemdziesiąt powstańczych nagrobków, a w planach jest odnowienie kolejnych trzydziestu. Wolontariusze będą na kilku warszawskich cmentarzach, przede wszystkim na Powązkach Wojskowych oraz na Cmentarzu Powstańców Warszawy, przy ulicy Wolskiej.

Rozmówca IAR prosi o wrzucanie do puszek nawet drobnych kwot, bo - jak podkreślił - renowacja powstańczych nagrobków może być bardzo droga, koszt niektórych z dotychczasowych remontów wyniósł kilkadziesiąt tysięcy złotych. Bartosz Giedrys zaznaczył, że komitet cały czas otrzymuje informacje o kolejnych zapomnianych grobach powstańców, które są zniszczone, zaniedbane i wymagają szybkiej renowacji. Dlatego zbiórka z pewnością będzie kontynuowana w następnych latach.

d44sn0s
d44sn0s

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44sn0s
d44sn0s