Trwa ładowanie...

Warszawska komunikacja miejska na siódmym miejscu w Polsce

Zobacz ciekawy raport dwutygodnika "Wspólnota"

Warszawska komunikacja miejska na siódmym miejscu w Polsce
diutf34
diutf34

Dwutygodnik "Wspólnota" ocenił komunikację miejską w 19 największych miastach w Polsce. Jak mówią autorzy rankingu, pod uwagę brano przyjazność dla pasażera. Kategoriami w ocenie były więc ceny biletów, średni wiek taboru, udział pojazdów niskopodłogowych, przyjazność taryf oraz możliwości zakupu biletów (kioski, automaty, telefon komórkowy).* Warszawa zajęła w tym rankingu siódme miejsce, dzieląc tę pozycję z Białymstokiem i Zieloną Górą. Najbardziej przyjazna okazała się komunikacja miejska w Kielcach.*

Warszawa swoją pozycję dostała dzięki maksymalnej punktacji za bardzo młody tabor oraz uruchomienie wszystkich możliwych form sprzedaży biletów: w sieciach handlowych, u kierowców, w biletomatach stacjonarnych i w pojazdach oraz przez telefony komórkowe. Zauważono jednak także, że Warszawa ma wysokie kary dla gapowiczów. Warszawa nie dostała dodatkowych punktów za metro , gdyż uznaliśmy, że podziemna kolejka jest niezbędnym elementem transportu zbiorowego zdecydowanej większości europejskich stolic - mówią autorzy rankingu.

diutf34

Cena biletów była oceniana za pomocą przeliczenia, ile biletów jednorazowych komunikacji miejskiej mogą kupić pasażerowie za przeciętne wynagrodzenie. W tym zestawieniu wygrało Opole. Na drugim końcu tabeli znalazła się Łódź, bo tam za średnią płacę można kupić tylko 936 biletów. Przyjazne ceny mają dla pasażerów także Gdańsk, Gdynia, Opole, Rzeszów i Wrocław.

Wyniki rankingu:

 1. Kielce
 2. Rzeszów
 3. Gdynia
 4. Gdańsk
 5. Lublin
 6. Opole
 7. Zielona Góra
 8. Warszawa
 9. Białystok
 10. Olsztyn
 11. Szczecin
 12. Wrocław
 13. Kraków
 14. Katowice
 15. Toruń
 16. Bydgoszcz
 17. Poznań
 18. Łódź
 19. Gorzów Wielkopolski
diutf34
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diutf34