Trwa ładowanie...
d1boo30

Warszawska komunikacja miejska na siódmym miejscu w Polsce

Zobacz ciekawy raport dwutygodnika "Wspólnota"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawska komunikacja miejska na siódmym miejscu w Polsce
d1boo30

Dwutygodnik "Wspólnota" ocenił komunikację miejską w 19 największych miastach w Polsce. Jak mówią autorzy rankingu, pod uwagę brano przyjazność dla pasażera. Kategoriami w ocenie były więc ceny biletów, średni wiek taboru, udział pojazdów niskopodłogowych, przyjazność taryf oraz możliwości zakupu biletów (kioski, automaty, telefon komórkowy).* Warszawa zajęła w tym rankingu siódme miejsce, dzieląc tę pozycję z Białymstokiem i Zieloną Górą. Najbardziej przyjazna okazała się komunikacja miejska w Kielcach.*

*Zobacz także: Po Warszawie będą jeździć autobusy elektryczne *

Warszawa swoją pozycję dostała dzięki maksymalnej punktacji za bardzo młody tabor oraz uruchomienie wszystkich możliwych form sprzedaży biletów: w sieciach handlowych, u kierowców, w biletomatach stacjonarnych i w pojazdach oraz przez telefony komórkowe. Zauważono jednak także, że Warszawa ma wysokie kary dla gapowiczów. Warszawa nie dostała dodatkowych punktów za metro , gdyż uznaliśmy, że podziemna kolejka jest niezbędnym elementem transportu zbiorowego zdecydowanej większości europejskich stolic - mówią autorzy rankingu.

d1boo30

Cena biletów była oceniana za pomocą przeliczenia, ile biletów jednorazowych komunikacji miejskiej mogą kupić pasażerowie za przeciętne wynagrodzenie. W tym zestawieniu wygrało Opole. Na drugim końcu tabeli znalazła się Łódź, bo tam za średnią płacę można kupić tylko 936 biletów. Przyjazne ceny mają dla pasażerów także Gdańsk, Gdynia, Opole, Rzeszów i Wrocław.

Wyniki rankingu:

1. Kielce
2. Rzeszów
3. Gdynia
4. Gdańsk
5. Lublin
6. Opole
7. Zielona Góra
8. Warszawa
9. Białystok
10. Olsztyn
11. Szczecin
12. Wrocław
13. Kraków
14. Katowice
15. Toruń
16. Bydgoszcz
17. Poznań
18. Łódź
19. Gorzów Wielkopolski

Zobacz także: Motorniczy urządza sobie wyścigi na torach [LIST]

d1boo30

Podziel się opinią

Share
d1boo30
d1boo30