Trwa ładowanie...

Warszawska policja walczy z papierosami "spod lady"

Stołeczni policjanci, którzy walczą z przestępstwami gospodarczymi, zatrzymali kolejne osoby handlujące nielegalnymi papierosami. W ciągu trzech dni zatrzymali 2 osoby.
Share
Warszawa. Policja przejęła podrabiane papierosy i zatrzymała podejrzanego o handel nimi
Warszawa. Policja przejęła podrabiane papierosy i zatrzymała podejrzanego o handel nimiŹródło: policja.waw.pl, Fot: Policja
d27il1u

W poniedziałek rano policja z Warszawy poinformowała o przypadku z Legionowa. Tam w jednym ze sklepów funkcjonariusze ujawnili kontrabandę.

W sklepie było ponad 1000 sztuk papierosów. Cały towar bez polskiej akcyzy trafił do policyjnego depozytu.

W tej sprawie zatrzymano 58-latka. Mężczyzna miał sprzedawać zaufanym klientom wyroby tytoniowe bez znaków polskiej akcyzy. Chętnym na towar "spod lady" nie brakowało.

d27il1u

Mieszkańcowi Warszawy za handel nielegalnym towarem grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat 3.

Dwa dni wcześniej, warszawscy policjanci informowali o zatrzymaniu mężczyzny pod koniec stycznia. Podczas tej akcji udało im się przejąć prawie 30 tys. sztuk papierosów.

Tym razem do zatrzymania doszło na Wawrze, 65-letni mężczyzna zajmował się rozprowadzaniem papierosów, które pochodziły głównie z przemytu.

Policja przeszukała mieszkanie i samochód podejrzanego. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli papierosy bez akcyzy różnych marek, których było dokładnie 29860 sztuk. Szacuje się, że Skarb Państwa mógł stracić ok. 50 tys. zł.

Za przestępstwo związane z nielegalnym obrotem wyrobami tytoniowymi bez znaków polskiej akcyzy skarbowej zatrzymanemu grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności do lat 3.

d27il1u

Źródło: policja.waw.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Kulisy spotkania z Andrzejem Dudą. Piotr Zgorzelski: moim zdaniem prezydent już tę ustawę podpisał

d27il1u

Podziel się opinią

Share
d27il1u
d27il1u