Trwa ładowanie...
dxvrfkj

Warszawska radna PiS o naklejce z Polską Walczącą. "Narzędzie ataku na Prawo i Sprawiedliwość"

Olga Semeniuk podczas dyskusji w programie zabrała głos na temat naklejek "Polska Walcząca przeciw faszyzmowi". Jej zdaniem to "oplucie katolików i profanacja polskiego państwa podziemnego". Później dodała, że jest przeciwna "wykorzystywaniu narodowej symboliki jako narzędzia ataku na PiS".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawska radna PiS Olga Semeniuk uważa, że naklejka "Polska Walcząca przeciw faszyzmowi" obraża katolików
Warszawska radna PiS Olga Semeniuk uważa, że naklejka "Polska Walcząca przeciw faszyzmowi" obraża katolików (TVP Info)
dxvrfkj

Warszawska radna PiS była jednym z gości programu "Studio Polska" w TVP Info. Jednym z tematów były wydarzenia na Marszu Równości w Białymstoku, gdzie kontrmanifestanci opluli członków przemarszu. Uczestnicy pochodu w stolicy Podlasia zostali również zwyzywani, a także obrzuceni jajkami, butelkami, petardami, kamieniami czy kostką brukową.

Olga Semeniuk stwierdziła, że "opluciem" można nazwać rozdawanie naklejek Polski Walczącej z dopiskiem "Przeciw faszyzmowi". - To profanacja polskiego państwa podziemnego. Nie opluwajcie katolików i chrześcijan - dodała. Później radna tłumaczyła się ze swoich słów w mediach społecznościowych.

Przeczytaj: Wystawa poświęcona Powstaniu Warszawskiemu w Berlinie. Poprzednią zobaczyło 280 tys. osób

dxvrfkj

"Przepraszam za niefortunne sformułowania użyte przeze mnie w programie. W oczywisty sposób nie było moją intencją obrażanie kogokolwiek. Jednocześnie podtrzymuję, że narodowa symbolika nie powinna być wykorzystywana jako narzędzie ataku na Prawo i Sprawiedliwość" - napisała na Twitterze.

Akcja Polska Walcząca przeciw faszyzmowi wystartowała 1 sierpnia 2018 r., w rocznicę Powstania Warszawskiego. To kampania edukacyjna mająca na celu przypomnienie symbolu i zwrócenie uwagi na sposób w jaki jest wykorzystywany. Znak pojawił się na murach stolicy jako symbol nadziei (kotwica), oporu i walki z faszyzmem. Obecnie zdarza się, że jest umieszczany obok falangi czy krzyża celtyckiego jako równorzędny symbol patriotyzmu.

Zobacz także: Donald Trump przyjdzie do Warszawy. Wicepremier zabiera głos ws. zaproszenia Putina

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxvrfkj

Podziel się opinią

Share
dxvrfkj
dxvrfkj