Trwa ładowanie...
d4bpaf5

Warszawski Free Tour: Spacer na Deser

Świąteczny spacer szlakiem stołecznych cukierników
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawski Free Tour: Spacer na Deser
d4bpaf5

Dlaczego podpis Emila Wedla stał się logo firmy? Dlaczego Antoni Wiesław Blikle nadziewał pączki złotem? Którego z cukierników szczególnie upodobał sobie Charles de Gaulle? Na te wszystkie pytania będziecie mogli poznać odpowiedź podczas spaceru Warszawski Free Tour: Spacer na Deser. Spacer, który odbędzie się w wersji angielskiej o 11:00 w Wigilię i w wersji polskiej o tej samej godzinie w drugi dzień świąt, pokaże miejsca związane ze stołecznymi cukiernikami.

Lardelli, Lourse, Fuchs, wreszcie Blikle czy Wedel - okazuje się, że wśród najznamienitszych nazwisk warszawskich cukierników próżno szukać Kowalskich i Nowaków. W czasie spaceru opowiemy, kim byli pradziadowie najsłynniejszych dostawców słodkich rozkoszy, jak trafili do Warszawy i co po nich pozostało.* Postaramy się obudzić ducha najpopularniejszych przedwojennych kawiarni i cukierni, a może nawet zdegustować co nieco?* - mówią organizatorzy, młodzi przewodnicy z Eastern Station Warsaw.****

Rozruszajmy kości po świątecznym obżarstwie, ale by pozostać w świątecznej atmosferze kulinarnej rozpusty przypomnijmy sobie warszawskich mistrzów ciast i czekolady! - zapraszają organizatorzy. Wycieczka odbywa się na zasadach free tour – czyli nie kosztuje nic, na zakończenie można jednak zostawić przewodnikowi napiwek.

d4bpaf5

Warszawski Free Tour
środa, 26/12/2012 (spacer po angielsku 24/12/2012)
start: 11:00, róg Pl. Trzech Krzyży i ul. Żurawiej (obok Coffee Heaven)
koniec: ok. 13:00

d4bpaf5

Podziel się opinią

Share
d4bpaf5
d4bpaf5