Trwa ładowanie...

Warszawski Kataryniarz ma problemy ze zdrowiem

Każdy może mu pomóc

Share
Warszawski Kataryniarz ma problemy ze zdrowiem
d2he1kf

Kilka miesięcy temu ze Starówki zniknął warszawski kataryniarz. Był tam (wspólnie ze swoją papugą) 16 lat! Co się z nim dzieje? W kwietniu straż miejska wlepiła mu mandat za nielegalny handel (siedząca na katarynce papuga wyciągała losy). Muzyk nie przyjął mandatu, a sprawa trafiła do sądu. Po pięciu (!) rozprawach są uznał kataryniarza za... winnego.

Ostatecznie odstąpił od wymierzenia kary, ale stary Kataryniarz nie do końca pogodził się z decyzją sądu. Nie mógł zrozumieć swojej winy. Przed wojną w Warszawie, tak, jak w innych miastach Europy, było bardzo wielu kataryniarzy. W stolicy był nawet producent katarynek i sklep z katarynkami. Pan Piotr był ostatnim, działającym kataryniarzem.

W swoim repertuarze posiadał wachlarz melodii z całego świata - rozrywkowe np. French Can-Can oraz nastrojowe (m.in. marsz Mendelssohna, kolędy). Także znane utwory warszawskie. Swój kunszt Pan Piotr wykształcił w wyniku wieloletniej (od 1999 r.) pracy na Rynku Starego Miasta w Warszawie. Prawie zawsze pojawiał się w stroju z epoki i z żywą papugą. Był częścią Starówki, grywał jednak także na imprezach estradowych, spotkaniach integracyjnych, akcjach reklamowych, filmach, ślubach, przedstawieniach teatralnych (Teatr Polski – Warszawa, Teatr Wybrzeże – Gdańsk), zapraszany był do uczestnictwa w koncertach muzyki poważnej w kościołach, reprezentował Warszawę w Watykanie - grał dla Jana Pawła II.

d2he1kf

Aktualnie Pan Piotr jest bardzo chory - czytamy na stronie Polskiej Fundacji Muzyczne j. Czeka go przeszczep wątroby. Nie może pracować. Jest w dramatycznej sytuacji materialnej - nie ma właściwie środków do życia. Dlatego Fundacja rozpoczęła zbiórkę by mu pomóc. Fundacja od wielu lat pomaga muzykom w trudnej sytuacji.

Uruchomiono specjalne subkonto, na którym Fundacja gromadzi środki niezbędne przed zabiegiem, jak też w procesie rehabilitacji po jego wykonaniu. Numer konta i szczegóły znajdziemy * TUTAJ*.

Postarajmy się wspólnie, by ostatni Warszawski Kataryniarz mógł wrócić i grać na warszawskiej Starówce. - proszą muzycy.

d2he1kf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2he1kf
d2he1kf