Trwa ładowanie...
d3l3bth

Warszawski monitoring jest najlepszy!

W 2012 roku wykryto dzięki niemu 20 tysięcy spraw!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawski monitoring jest najlepszy!
d3l3bth

Miejski Zakład Obsługi Systemu Monitoringu otrzymał po raz trzeci nagrodę w Ogólnopolskim Programie Najwyższa Jakość 2012. Organizatorem konkursu jest Forum Biznesu, pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Klubu Polskie Forum ISO 9000 oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zakład Obsługi Systemu Monitoringu zarządza 414 miejskimi kamerami, które są rozmieszczone w newralgicznych punktach miasta a obraz z nich obserwowany jest przez operatorów* 24 godziny na dobę.*

Kamery znajdują się na głównych ulicach, ciągach pieszych, mostach a nawet na Pałacu Kultury i Nauki. Dzięki nim można nie tylko obserwować uliczny ruch, ale przede wszystkim przyjrzeć się stanowi bezpieczeństwa w stolicy. Dzięki temu, że obraz z kamer jest obserwowany przez operatorów na bieżąco, wielokrotnie można było zapobiec nieszczęściu lub złapać sprawców na gorącym uczynku. Warszawa notuje najwyższy wskaźnik takich zatrzymań.

d3l3bth

Na przykład w 2009 roku dwie pracownice miejskiego monitoringu zostały nagrodzone za przyczynienie się do ujęcia przez policję grupy przestępczej kradnącej dane z kart płatniczych za pomocą tzw. „skimmingu”. Było to możliwe dlatego, że miejska kamera była umieszczona niedaleko bankomatu. Dzięki monitoringowi można uniknąć niszczenia mienia, zapobiec tragicznym finałom bójek ulicznych, kradzieży i wielu innym wykroczeniom.

W 2012 roku wykryto dzięki monitoringowi 20 tysięcy spraw i zgłoszono je do policji lub straży miejskiej.

ZOSM jest także aktywnie zaangażowany w tworzenie monitoringu wyspowego na warszawskich osiedlach. Mieszkańcy coraz częściej wnioskują do spółdzielni czy wspólnot o zainstalowanie kamer na swoich blokach. Pracownicy ZOSM-u oraz Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego służą im pomocą w doborze sprzętu oraz jego jak najefektywniejszego zainstalowania.

d3l3bth

Podziel się opinią

Share
d3l3bth
d3l3bth