Trwa ładowanie...
dj6b3r0

Warszawski ratusz: nie dostaliśmy żadnego wniosku, żadnej prośby ws. pomników smoleńskich

W środę ruszył konkurs na wyłonienie projektów pomników
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawski ratusz: nie dostaliśmy żadnego wniosku, żadnej prośby ws. pomników smoleńskich
dj6b3r0

- Ani my, ani stołeczny konserwator zabytków, nie dostaliśmy żadnego wniosku, żadnej prośby o uzgodnienie lokalizacji jakiegokolwiek pomnika - powiedziała w rozmowie z WawaLove rzeczniczka warszawskiego ratusza Agnieszka Kłąb. W środę na konferencji Komitetu Społecznego Budowy Pomników: Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej zapowoiedziano budowę dwóch pomników smoleńskich. Ujawniono też ich planowaną lokalizację.

- Zgodę na postawienie pomnika może udzielić wyłącznie Rada Miasta Warszawy - podkreśliła w rozmowie z WawaLove rzeczniczka ratusza. Dodała, że do ratusza do tej pory nie wpłynął żaden wniosek, żadna prośba w sprawie lokalizacji czy budowy pomników poświęconych katastrofie smoleńskiej. - Mógł to zrobić komitet, mogli przedstawiciele PiS. Nic jednak nie otrzymaliśmy - powiedziała Kłąb.

W środę na konferencji Komitetu Społecznego Budowy Pomników: Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej zapowiedziano start konkursu na wyłonienie projektów pomników. - Sprawa pomników od siedmiu lat wydaje się zbliżać ku pozytywnemu finałowi. Postulat zbudowania dwóch pomników został sformułowany jeszcze w 2010 roku, ale był zdecydowany opór tych, którzy chcieli, by sprawa katastrofy została zapomniana. To się nie udało - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński na konferencji.

dj6b3r0

- Dziś mamy taki moment, że można już powiedzieć , że pewne decyzje już zapadły. Dziś rusza konkurs, który wyłoni najlepsze projekty, później nastąpi już realizacja. Środków wystarczy, by postawić dwa okazałe pomniki, przy czym pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej powinien być bardziej okazały - mówił Kaczyński.

Szczegóły zdradził obecny na konferencji Jacek Sasin z PiS. - Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie na osi ul.Tokarzewskiego-Karaszewicza, na placu, który teraz jest parkingiem przy hotelu Europejskim.

Dodał, że do II etapu przejdzie 18 prac. Pierwszy etap do wyłaniania artystów potrwa do 2 lipca 2017 roku, sam konkurs ma zostać rozstrzygnięty w październiku 2017 roku.

Przeczytajcie też: Za 30 tys. kupił prawa do kamienicy wartej 8 mln. Rusza prokuratorskie śledztwo

dj6b3r0

Podziel się opinią

Share
dj6b3r0
dj6b3r0