Trwa ładowanie...
d28rz37

"Warszawski sen" w wykonaniu obcokrajowców hitem lata!

Autorem scenariusza jest 14-letni Teo Grynberg, który wygrał konkurs "Młodzi o Warszawie". Gratulujemy!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Warszawski sen" w wykonaniu obcokrajowców hitem lata!
d28rz37

*Ta oryginalna interpretacja kultowej piosenki Czesława Niemena biła rekordy popularności w wakacje! Film "Warszawski sen" okazał się najlepszy w konkursie "Młodzi o Warszawie". Powstał na podstawie pomysłu Teo Grynberga, ucznia Społecznego Gimnazjum nr 55. Film promujący Warszawę zrealizowała Fundacja Instytut Innowacji. *

W konkursie wzięli udział młodzi ludzie z warszawskich uczelni, szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Warunkiem konkursu, było stworzenie scenariusza o edukacyjnym charakterze i który będzie promował stolicę. Spośród 200 zgłoszeń, jury wybrało 25 najlepszych pomysłów na scenariusz.Do finału przeszły trzy produkcje: „Warszawski Sen”, „Spotkajmy się w Warszawie” oraz „Poświęć Warszawie trochę czasu”.

Autorem zwycięskiego filmu jest 14-letni Teo Grynberg, który napisał scenariusz do teledysku "Warszawski Sen". Nagranie zyskało najwięcej wyświetleń na kanale Fundacji Instytu Innowacji na Youtubie. Tym samym nastolatek otrzymał główną nagrodę w konkursie "Młodzi o Warszawie" - kamerę GoPro. Gratulujemy!

d28rz37

„Warszawski Sen”

Filmowa interpretacja słynnej piosenki Czesława Niemena ukazuje stolicę oczami obcokrajowców. Pojawia się w nim m.in. prezenterka telewizyjna Omena Mensah i wolontariuszka z Hiszpanii, Miriam del Hoyo. Pomysł na scenariusz przedstawił 14-letni Teo Grynberg. Piosenkę wykonał senegalski muzyk i kompozytor Pako Sarr, który wystąpił w klipie wraz z zespołem.

„Spotkajmy się w Warszawie”

Autorką scenariusza jest studentka Wajda School – Aleksandra Kasprowicz. „Spotkajmy się w Warszawie” opowiada romantyczną historię dwojga młodych ludzi, którzy miłość znaleźli w stolicy. Główną rolę gra w nim aktorka filmowa i serialowa, Anna Karczmarczyk. W filmie pojawia się też Mateusz Łapka, absolwent.

„Poświęć Warszawie trochę czasu”

Ostatni film to pomysł Kingi Witczak i Tosi Dobrowolskiej, uczennic gimnazjum. Reżyserią zajęły się dwie 19-letnie siostry: Nadia i Sara Szymańska. Dziewczyny przeniosły aktorkę, Agnieszkę Kaczorowską do zaczarowanego świata stolicy, który przypomina Krainę Czarów!

Przeczytajcie również: Za darmo: Europejski Dzień bez Samochodu. Warszawiacy pokonają korki?

d28rz37

Podziel się opinią

Share

d28rz37

d28rz37