Trwa ładowanie...
d4ei6u8

Warszawski Śledzik na Targu Rybnym

10-metrowy stół, 200 kg śledzia, chleb i ogórki kiszone - to wszystko będzie czekać na warszawiaków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawski Śledzik na Targu Rybnym
d4ei6u8

Organizacja pozarządowa MSC, działająca na całym świecie na rzecz zrównoważonego rybołówstwa, zaprasza wszystkich mieszkańców stolicy na Warszawskiego Śledzika Ze Znakiem MSC. Niecodzienne spotkanie odbędzie się w piątek, 18 grudnia, w samym centrum miasta, na terenie Targu Rybnego (Plac Powstańców Warszawy) o godz. 12.00.

Przy specjalnie przygotowanym 10-metrowy świątecznym stole na mieszkańców stolicy czekać będzie 200 kg śledzia z certyfikatem zrównoważonego rybołówstwa MSC, mnóstwo bochenków chleba i kiszonych ogórków, choinka, atrakcje dla dzieci i niezwykła atmosfera Świątecznego Targu Rybnego.

Warszawiacy będą mogli się spotkać na jedynym takim „śledziku”, zjeść bezpłatnie śledzia i dowiedzieć się dlaczego warto wybierać ryby z niebieskim znakiem MSC na opakowaniu, a także zrobić zakupy na Świątecznym Targu Rybnym, który 18 grudnia otwiera się na całe 6 dni aż do 23 grudnia.

Świątecznego Śledzika Ze Znakiem MSC polecają Katarzyna Bosacka, Katarzyna Żak, Kacper Kuszewski i Grzegorz Łapanowski, którzy wsparli akcję na rzecz promocji ryb pochodzących ze zrównoważonych połowów i zachęcają do wyboru na święta ryb z niebieskim znakiem MSC. Każdy kto weźmie udział w Warszawskim Śledziku, w prezencie otrzyma mini książeczkę z przepisami gwiazd na ich ulubionego świątecznego śledzika z MSC.

Świątecznego Śledzika Ze Znakiem MSC rozpocznie się o 12.00 i potrwa do godz. 16.00 lub do wyczerpania zapasów przygotowanego śledzia.

d4ei6u8

Akcja ma charakter edukacyjny. Jej celem jest zaznajomienie Polaków ze znakiem MSC i zachęcenie do wyboru na święta śledzia i innych ryb oznaczonych na opakowaniu niebieskim certyfikatem zrównoważonego rybołówstwa MSC. Certyfikat MSC dotyczy dziko żyjących gatunków ryb. Nie dotyczy i nie znajdziemy takiego certyfikatu np. na karpiu, który jest rybą hodowlaną.

Przeczytaj też: Podejrzana o zabójstwo na Stalowej przejdzie badania psychiatryczne?


d4ei6u8

Podziel się opinią

Share
d4ei6u8
d4ei6u8