Trwa ładowanie...

Warszawski start-up: Nanny Bell

Niania przez internet? To działa!
Share
Warszawski start-up: Nanny Bell
denutlo

Chcesz lub musisz wyjść z domu, a nie masz z kim zostawić dziecka? Wystarczy kliknąć i pojawi się profesjonalna niania. Brzmi dość niewiarygodnie, ale ten system jak się okazuje - świetnie działa. Nanny Bell ma mnóstwo zamówień.

Pomysł zrodził się z życia - mówi nam Barbara Karkoszka-Siedlecka, założycielka firmy. - Po prostu my i nasi znajomi lubimy czasem wyjść z domu, a nie mamy z kim zostawić dzieci. Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby, gdyby można było jednym kliknięciem zamówić niańkę na dwie, trzy godziny.* Lub cały dzień - w zależności od potrzeb.*

Najtrudniejsza była rekrutacja pracowników. Trwała 1,5 roku. Do tej pracy nie nadaje się każdy, nawet jeśli ma odpowiednie przygotowanie. W tej chwili w Nanny Bell pracuje 19 młodych i świetnie przygotowanych dziewcząt. Każdą z nich można zobaczyć na stronie, poczytać o niej, poznać wcześniej osobiście.

Jak wyglądała promocja firmy?

- Przede wszystkim pocztą pantoflową. Mamy także swój profil w Facebooku oraz profesjonalną stronę internetową. Jednak najwięcej dobrego zrobiły dobre słowa naszych klientów.

denutlo

- Były problemy z rodzicami?

- Nie było. Oczywiście u każdego rodzica pojawia się dylemat "czy zostawić dziecko z obca osobą". Więc najczęściej wygląda to tak, że w środę dzwoni rodzic, w czwartek wpada do niego niania by poznać dziecko i dorosłych, a w sobotę już jest pierwsze zamówienie. Nie mieliśmy jeszcze sytuacji, że dziecko nie zaakceptowało niani. To są młode i uśmiechnięte dziewczyny, przychodzą i gwarantują opiekę i zabawę non stop. Rodzice zwykle nie mają tyle czasu dla dziecka, nawet jak są w domu. Dziewczyny działają w obrębie dzielnic, wszystkie mają albo doświadczenie pedagogiczne, albo długoletnie doświadczenie. Poza tym nianie mogą być nauczycielkami - np. języka angielskiego. Wszystkie mają certyfikat udzielania pierwszej pomocy.

- Co jeśli dziecko powie "nie, nie chce tej pani"?

- Wtedy powiemy "trudno, zdarza się". Ale jak dotąd nie mieliśmy takiego przypadku.

denutlo

Nianię można zamówić na TEJ stronie. Profil firmy znajdziemy TUTAJ . Ceny są bardzo różne. Za godzinę opieki w ciągu dnia zapłacimy 27 zł. Pakiet "Dniówka Nanny Bell" (8 godz.) to 169 zł. Jeśli zamawia się nianię częściej niż 8 dni w miesiącu, cena też jest niższa. Ale ceny zależne są od pory dnia lub liczby godzin. Pełen cennik znajdziemy na stronach Nanny Bell.

denutlo

Podziel się opinią

Share
denutlo
denutlo