Trwa ładowanie...

Warszawski Startup: Kaff & Race

Czyli Small Biznes w starej furgonetce! (wideo)

Share
Warszawski Startup: Kaff & Race
d20thqs

Na warszawskich ulicach można spotkać jadącą ulicami, pachnącą kawą furgonetkę rodem z lat 50. To Kaff & Race - mobilna kawiarnia. Pomysł młodego, warszawskiego przedsiębiorcy Marcina Kasprzyckiego. Ten model biznesowy nie jest nowy, choć jest trochę zapomniany. Mobilne kawiarenki funkcjonowały w Europie zaraz po II Wojnie Światowej. Spotkać je można było również w w latach 60.

Biznes jest dość prosty. Samochód-kawiarnia, zaopatrzony w gorącą kawę i zimne napoje pojawia się w popularnych miejscach, oferując spacerowiczom smaczne napoje. Kawiarnia obecna jest przy festiwalach, imprezach ulicznych, a także miejscach, po których najchętniej spacerują mieszkańcy stolicy, na przykład nad Wisłą.

Stary (i wyjątkowo uroczy) Citroen został przekształcony w mobilną kawiarnię. Dzięki dużej funkcjonalności i współczesnym rozwiązaniom technicznym może działać dosłownie wszędzie. Nowoczesny dizajn (oraz zapach kawy) zachęca do korzystania.

d20thqs

Taki biznes ma sporo zalet. Właściciel mobilnej kawiarni nie płaci czynszu za lokal, (a czynsze w Warszawie są horrendlanie wysokie!), nie jest uzależniony od stałego miejsca, co ma spore znaczenie, gdy w stolicy organizuje się imprezy publiczne w oddalonych od siebie miejscach. Liczba nowych festiwali i imprez w stolicy pokazuje, że ten model biznesowy, to właściwy kierunek. Oczywiście są też wady - najważniejsza z nich to zła pogoda.

Z Kaff & Race można zapoznać się bliżej odwiedzając ich fanpage w serwisie Facebook. Zobaczcie też promocyjne wideo!

d20thqs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20thqs