Trwa ładowanie...

Warszawski tydzień kultury bez barier

To ponad 90 wydarzeń zrealizowanych wspólnie przez 45 instytucji kultury

Share
Warszawski tydzień kultury bez barier
d39szla

II Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier, wydarzenie nie mające sobie równych w skali kraju i przybierające w tym roku na sile, rozmachu i atrakcyjności startuje w najbliższy piątek i potrwa do 6 października.

To co wyróżnia Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier od innych przeglądów i festiwali, to fakt, że oferowane przez organizatorów wydarzenia nie wykluczają żadnego z widzów. Przedstawienia, wystawy, warsztaty znajdujące się w programie II WTKBB dostępne są zarówno dla osób pełnosprawnych jak i niepełnosprawnych. A jest z czego wybierać – to dopiero druga edycja, a impreza poszerzyła się o kilkanaście instytucji.

d39szla

To wspólne przedsięwzięcie Fundacji Kultury bez Barier i Miasta st. Warszawy. W roku 2014 współorganizatorami WTKBB są: Teatr Syrena i ART. BEM Bemowskie Centrum Kultury. Patronat nad imprezą sprawuje Prezydent Hanna Gronkiewicz – Waltz.

Co będzie się działo? Organizatorzy zapraszają do udziału w spektaklach teatralnych, pokazach filmowych, warsztatach muzealnych, spotkaniach ze „znanymi i lubianymi”, kursach tańca itp. Wśród gości pojawią się m.in. Wojciech Malajkat, Marta Lipińska, Krzysztof Kowalewski, Wojciech Pszoniak, Tadeusz Słobodzianek, Tomasz Jacykow oraz Zbigniew Mentzel. W tegorocznej edycji odbedą się m.in. warsztaty taneczne dla osób niewidomych i niesłyszących. Po raz pierwszy są też zajęcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

d39szla
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39szla