Trwa ładowanie...

Warszawski ZDM przebuduje Sokratesa po śmiertelnym wypadku na Bielanach. Stracą rowerzyści?

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przygotowuje się do przebudowy ul. Sokratesa na Bielanach. Droga, na której doszło do śmiertelnego wypadku w październiku 2019 r. zostanie zwężona. Mieszkańcy zastanawiają się, czy z trasy zniknie ścieżka rowerowa.

Share
Warszawski ZDM przebuduje Sokratesa po śmiertelnym wypadku na Bielanach. Stracą rowerzyści?Źródło: East News, fot: PIOTR MOLECKI
dyd6mu4

O wątpliwościach mieszkańców Bielan pisze portal tvnwarszawa.pl.

Warszawski ZDM ma zwęzić ulicę Sokratesa do szerokości zgodnej z prawem. Generalną przebudowę zapowiedziano po tragicznym wypadku w październiku 2019 r.

Przypomnijmy, że na oznakowanym przejściu dla pieszych zginął wówczas 33-letni mężczyzna. Został potrącony przez pędzące ulicą Sokratesa bmw. Mężczyzna w ostatniej chwili odepchnął sprzed auta żonę i wózek z dzieckiem.

dyd6mu4

Mieszkańcy Bielan zareagowali na wypadek natychmiast. Od tego czasu domagają się poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu.

W listopadzie 2019 r., niespełna miesiąc po wypadku, ZDM zamontował na Sokratesa progi spowalniające. Stołeczni urzędnicy pracują również na projektem generalnej przebudowy.

Urzędnicy warszawskiego ratusza przedstawili swoje propozycje remontu mieszkańcom Bielan. Zarząd Dróg Miejskich chce zwęzić jezdnię. Wtedy kierowcy mieliby do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. W tej chwili są po dwa pasy w każdą stronę.

Inny projekt zakłada przeniesienie ścieżki rowerowej na drugą stronę ulicy. I to on budzi najwięcej wątpliwości społeczności. Mieszkańcy cytowani przez tvnwarszawa.pl podkreślają, że północno-zachodnia strona ul. Sokratesa straci dostęp do ścieżek rowerowych.

dyd6mu4

Co więcej, pomysł nie był konsultowany z żadnym stowarzyszeniem reprezentującym rowerzystów.

ZDM odpowiada, że prace na Sokratesa są na etapie koncepcyjnym, a wiele rzeczy nie jest jeszcze rozstrzygniętych, a pomysł likwidacji drogi dla rowerów wyszedł od mieszkańców ulicy.

- Na pewno nie powinna ona dominować w dyskusji o przyszłym kształcie Sokratesa. Najważniejsza jest bowiem poprawa bezpieczeństwa na jezdni i przejściach dla pieszych i temu są podporządkowane prace nad projektem - ocenia rzecznik ZDM.

Źródło: tvnwarszawa.pl

dyd6mu4

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Robert Biedroń ostro o geście Joanny Lichockiej. "Kaczyński zobaczył swoje odbicie"

dyd6mu4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyd6mu4
dyd6mu4