Trwa ładowanie...
komunikacja miejska

Warszawski ZTM zmienił rozkłady i trasy niektórych linii. Legionowo z lepszym dojazdem

Legionowo ma lepszy dojazd do stacji SKM. Nowe linie autobusowe i przystanki obowiązują od wtorku.

Share
Warszawski ZTM zmienił rozkłady i trasy niektórych linii. Legionowo z lepszym dojazdem
Źródło: wtp.waw.pl, Fot: WTP
d28mzqm

Samorząd w Legionowie wnioskował o zmiany dwóch ważnych dla mieszkańców linii. Chodzi o autobusy L34 i L41. Zmiany zaczęły obowiązywać od wtorku, 7 stycznia br.

Pierwsza z tych linii, tzn. L34, która kursuje między Olszewnicą Starą a stacją PKP Legionowo, jest teraz trasą stałą.

d28mzqm

ZTM wydał specjalny komunikat, w którym informuje, że autobusy podjeżdżają na przystanki dwa razy częściej. Decyzja zapadła po tym, jak służby w Legionowie sprawdziły liczbę pasażerów, którzy korzystają z linii L34.

Zobacz też: Czy Duda powinien lecieć do Jerozolimy? Jego konkurent: odpowiedź jest prosta

Zmieniła się natomiast trasa innego autobusu komunikacji miejskiej. Linia L41 kursuje ulicą Akademijną. Było to możliwe dzięki wybudowaniu tu nowych przystanków.

Mieszkańcy Legionowa dzięki zmianom w rozkładzie Szybkiej Kolei Miejskiej zyskali nowe połączenie. Od 2 stycznia pociągi SKM dojeżdżają do Radzymina. W dni powszednie, w godzinach porannych i popołudniowych, w kierunku Lotniska Chopina odjeżdża osiem pociągów, a w przeciwnym – sześć. Do nowego połączenia trzeba było dostosować kursowanie tzw. "elek".

d28mzqm

Trasa linii L31 została uproszczona. Z jej części stworzono nową linię L50, co usprawnia dojazd do pociągów SKM.

Nowa linia L49 zastąpiła na nieco zmienionej trasie linię 741. Zdaniem ZTM, to że autobusy kursują częściej, komunikacja wewnątrz gminy poprawi się. Połączenie do tramwaju i potem metra, czyli połączenie wcześniej realizowane przez zlikwidowaną trasę, obsługują teraz autobusy linii 511 lub 211 i tramwaj linii 2.

ZTM przypomina, że autobusy linii lokalnych, oznaczane właśnie jako "elki" jeżdżą już prawie 11 lat. W tym czasie powiększył się obszar, do którego docierają. Według wyliczeń warszawskich drogowców w ich zasięgu mieszka nawet pół miliona ludzi.

W tej chwili na Mazowszu jest 49 takich linii. Połączenia są współfinansowane przez samorządy, a ich rozkłady są synchronizowane z godzinami odjazdu pociągów czy innych autobusów w miejscach dogodnych przesiadek.

Źródło: ZTM

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28mzqm

Podziel się opinią

Share
d28mzqm
d28mzqm