Trwa ładowanie...

Warszawskie bulwary będą dokończone. 15 chętnych do przebudowy

Ratusz poinformował, że zgłosiły się już firmy spośród których zostanie wybrany wykonawca.

Warszawskie bulwary będą dokończone. 15 chętnych do przebudowy
d1yh3qp
d1yh3qp

Na realizację tej inwestycji zwycięzca będzie miał nieco ponad dwa lata. Chodzi o odcinek pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim i Świętokrzyskim, który nadal jest rozkopany. W wyścigu o dokończenie prac znalazło się 15 firm. Wśród nich m.in. Bilfinger Infrastructure, Porr Bau GmbH, Strabag, MOSTY i INTROP, Skanska oraz Mostostal Warszawa.

Na obecną chwilę, nie można jednak mówić o konkretnych kwotach. Urzędnicy ratusza zamierzają najpierw dokładnie zweryfikować potencjał ekonomiczny oraz doświadczenie wszystkich chętnych, by potem wybrać 5 firm . Spośród nich zostanie w finale wyłoniony wykonawca, co ma się stać już w grudniu br. Na dokończenie bulwarów będzie miał 25 miesięcy, a w ramach prac pojawią się np. ścieżki rowerowe i pawilony gastronomiczne.

Przypomnijmy, że pierwszy odcinek pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a ulicą Boleść jest już dostępny dla warszawiaków, od 2 sierpnia br. Tutaj też nie obyło się bez problemów, ponieważ wykonawca (Hydrobudowa Gdańsk) zbankrutował, a fragment musiał zostać dokończony przez Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

d1yh3qp
d1yh3qp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yh3qp