Trwa ładowanie...

Warszawskie Dni Kawaleryjskie. Defilada i uroczystości w Łazienkach

Defilada ulicami Warszawy, a także zawody kawaleryjskie, konkurs dla trębaczy, pokaz musztry pieszej, pokaz bojowy, koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz pokaz jazdy w damskim siodle

Warszawskie Dni Kawaleryjskie. Defilada i uroczystości w Łazienkach
d3yb3t9
d3yb3t9

W dniach 4-10 maja 2015r. na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie odbędą się Warszawskie Dni Kawaleryjski. Organizuje je Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich - oddział kawalerii ochotniczej stacjonujący na Mokotowie. Tak jak podczas zeszłorocznej edycji planowane są* akcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży, zawody kawaleryjskie (eliminacje Mistrzostw Polski Militari), pokazy jeździeckie i wiele innych aktywności oraz atrakcji*.

Pomiędzy 4 a 10 maja w Łazienkach Królewskich organizowana bedzie akcja edukacyjna dla młodzieży z warszawskich szkół, obejmującą wystawę i projekcję filmów o kawalerii. Będzie można obejrzeć także żywiołowe pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego na hipodromie w Łazienkach. Popołudnia wypełnią wykłady o tematyce kawaleryjskiej, do poprowadzenia których udało się pozyskać wybitnych polskich i zagranicznych znawców tematu. Planowane są również projekcje filmów w amfiteatrze w Łazienkach, a zainteresowani goście będą mogli obejrzeć wystawy prezentowane wcześniej młodzieży szkolnej.

W piątek, w Starej Miłosnej, rozpoczną się zawody kawaleryjskie – Eliminacje Mistrzostw Polski Militari. Najbardziej widowiskowe konkurencje – władanie bronią białą i skoki – zostaną rozegrane w sobotę na hipodromie w Łazienkach. Zwieńczenie Warszawskich Dni Kawaleryjskich nastąpi w sobotę i niedzielę – 9 i 10 maja. Te dni poświęcone będą celebrowaniu 11 święta pułkowego obchodzonego przez Szwadron Honorowy.

d3yb3t9

- Punktem kulminacyjnym obchodów jedenastego już święta pułkowego bedzie pokaz, który zorganizujemy w Łazienkach Królewskich w ramach Warszawskich Dni Kawaleryjskich - mówi Daniel Głębocki, rzecznik prasowy Szwadronu Honorowego 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. Płk. Jana Kozietulskiego** - W sobotę nasi goście będą mogli obejrzeć **zawody kawaleryjskie, konkurs dla trębaczy, pokaz musztry pieszej, pokaz bojowy, koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz pokaz jazdy w damskim siodle. Zwieńczeniem sobotnich atrakcji będzie pokaz galowy w wykonaniu Szwadronu. W niedzielę odbędzie się msza święta w Katedrze Polowej Wojska Polskiego oraz* defilada ulicami Warszawy.*

d3yb3t9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yb3t9