Trwa ładowanie...

Warszawskie historie: bezdomny Jasiu (wideo)

Krótki i wzruszający film o człowieku, który stracił wszystko, oprócz wiary w siebie

Share
Warszawskie historie: bezdomny Jasiu (wideo)
d2ukhpw

Na bezdomnych zwykle patrzymy w podobny sam sposób: alkoholicy, którzy nie chcą powrotu do normalności. Tymczasem każdy z nich ma własną, indywidualną i często tragiczną historię. Bezdomny Jasiu opowiada w krótkim filmie jak wygląda życie bezdomnego człowieka w Warszawie.

Autorowi tego krótkiego dokumentu udało się namówić Jasia na szczerą rozmowę. Poznajemy człowieka bez postawy roszczeniowej, wierzącego w siebie i ludzi, mającego wciąż nadzieję na zmianę swojego losu. Autor filmu, nastoletni vloger, zdecydował, że z pieniędzy, jakie uzyska za reklamy w serwisie YT postara się pomóc Jasiowi stanąć na nogi. Wczoraj w swoim profilu zamieścił następującą informację.

Za te pieniądze wykupię mu noclegownie na rok (jeśli starczy to na rok) oraz wykupię mu uprawnienia elektryka, dzięki którym będzie mógł wykonywać swój zawód. Będzie to dla niego szansa wyjścia na prostą i zaczęcia od nowa. Dzisiaj go szukałem, niestety bez powodzenia. Kasa zebrana za ten miesiąc w YT (czyli ta z tego filmu) zostanie mi wypłacona w połowie października (tak, dopiero wtedy). Do tej pory na 100% uda mi się go spotkać...

Postawa bohatera filmu i sam film sprawiły, że widzowie, głównie młodzi ludzie, sami zaczęli proponować pomoc oraz pieniądze na pomoc Jasiowi. W różnych portalach zaczęto organizować zbiórkę. Jest naprawdę duża szansa, że bezdomny Jasiu wkrótce stanie na nogi. Najwięcej jednak zależy od niego samego.

Polecamy film!

d2ukhpw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ukhpw