Trwa ładowanie...

Warszawskie hotele pięciogwiazdkowe najtańsze w UE

Średnia cena prawie cztery razy niższa niż w Londynie"

Share
Warszawskie hotele pięciogwiazdkowe najtańsze w UE
d16i6q6

Pięć gwiazdek wiszących nad wejściem niektórych warszawskich hoteli oznacza, że hotel ten oferuje najwyższy poziom usług. Zwykle trzy gwiazdki to dobry standard, cztery – więcej niż nieźle, a pięć oznacza luksus. Liczba hotelowych gwiazdek to nie tylko ocena fachowców, ale efekt pracy wielu osób na wielu różnych szczeblach administracji. W Polsce gwiazdki hotelom przyznaje marszałek województwa. Powołuje on komisję, w której skład wchodzą przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, straży pożarnej, Sanepidu i nadzoru budowlanego.

Zespół analityków porównywarki cen hoteli Kayako pokazał statystyki, z których możemy wyczytać, że ceny noclegów w obiektach o najwyższym standardzie na terenie Unii Europejskiej są naprawdę zróżnicowane. Noc w jednym z pięciogwiazdkowych hoteli na Zachodzie Europy może kosztować nawet ponad 1600 zł. - czytamy w serwisie rynek-turystyczny.pl.

Okazuje się, że średnia cena za noc w luksusowych hotelach w stolicy Polski jest prawie cztery razy niższa niż w Londynie. Według opracowania, wśród 10 miast z luksusowymi noclegami w najniższej cenie, najtańszym miastem jest nasza stolica. Średnia cena za nocleg w hotelu pięciogwiazdkowym wyniosła 445 zł. Na kolejnych miejscach znalazły się Saloniki (461 zł), Bukareszt (519) i Ateny (551 zł).

d16i6q6

Zupełnie inaczej wygląda ranking miast z luksusowymi noclegami w najwyższej cenie. Na pierwszym miejscu znalazł się Londyn, w którym średnia cena za noc wynosi 1700 zł. na kolejnych miejscach znajdziemy Florencję (1695), Paryż (1626) i Mediolan (1610).

Różnica pomiędzy luksusem polskim, a luksusem angielskim wynosi więc ponad 1000 zł.

d16i6q6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16i6q6
d16i6q6