Trwa ładowanie...
lotnisko chopina

Warszawskie lotnisko Chopina uruchomi specjalne kontrole. Chodzi o koronawirus z Chin

Lotniska na całym świecie wprowadzają wzmożone kontrole w związku z niebezpiecznym wirusem z Chin. Także władze warszawskiego portu zapewniają, że "przyglądają się sytuacji".

Share
Warszawskie lotnisko Chopina uruchomi specjalne kontrole. Chodzi o koronawirus z Chin
Źródło: East News, fot: GERARD/REPORTER
d4fmojl

Lotnisko Chopina w Warszawie nie jest bezpośrednio połączone z miastem Wuhan w Chinach. To bowiem ognisko groźnego koronawirusa, który bardzo szybko się rozprzestrzenia.

W środę informowaliśmy o tym, że do szpitala w Petersburgu trafiło dwóch pacjentów z objawami podobnymi do tych, które mają chorzy w Wuhan. Lekarze u jednej z tych osób wykluczyli obecność wirusa wykluczono.

Władze warszawskiego portu lotniczego, na którym lądują samoloty z Azji, m.in. z Pekinu, Tokio, Seulu i Bangkoku, podkreślają, że mogą "szybko zareagować" na każdą sytuację. Na razie w Warszawie nie obowiązują kontrole stanu zdrowia pasażerów.

d4fmojl

- Współpracujemy na bieżąco z miejscową graniczną stacją sanitarno-epidemiologiczną i monitorujemy sytuację. W razie czego nasze służby są gotowe podjąć działania w celu zadbania o bezpieczeństwo - zapewnił w rozmowie z "GW" rzecznik Lotniska Chopina Piotr Rudzki.

Koronawirus z Chin. Coraz więcej kontroli na całym świecie

W czwartek władze Wuhan ogłosiły, że w mieście przestanie działać transport publiczny. Mieszka tam 11 milionów osób. Wszystkie loty do miasta wstrzymano. Mieszkańcom zalecono, aby nie opuszczali miasta, a podróżnym omijanie go.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na lotniskach w USA, Singapurze i Hongkongu prowadzone są wzmożone kontrole. Pasażerowie poddawani są specjalnym badaniom lekarskim.

W Genewie zebrał się sztab kryzysowy Światowej Organizacji Zdrowia, ale odroczył podjęcie decyzji do piątku. Poziom zagrożenia wirusem w Unii Europejskiej został podniesiony z niskiego do umiarkowanego. Tak zdecydowało Europejskie Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Koronawirus z Chin. 17 ofiar śmiertelnych

Liczba osób, które zmarły z powodu koronawirusa wzrosła do 17. Przypomnijmy, że wirus wywołuje zapalenie płuc. Władze Chin potwierdziły do tej pory 444 przypadki zarażenia nową, groźną chorobą.

d4fmojl

Pierwszy przypadek potwierdziły również władze USA. Chodzi o 30-letniego mieszkańca stanu Waszyngton, który niedawno przebywał za granicą. Po jednym przypadku zachorowania zgłosiły również władze Japonii, Korei Południowej i Tajwanu. Cztery z kolei odnotowano w Tajlandii.

Źródło: IAR

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: PiS ma powody do niepokoju. Najnowszy sondaż partyjny dla WP

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4fmojl

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fmojl
d4fmojl