Trwa ładowanie...

WARSZAWSKIE MEMY: Czesław Mozil i nieoddane 9 zł

Jak znany muzyk nie oddał za whisky

WARSZAWSKIE MEMY: Czesław Mozil i nieoddane 9 zł
d2ugnwk
d2ugnwk

Zapraszamy naszych czytelników do nowego działu, gdzie będziemy prezentować warszawskie memy internetowe*. Memy żyją najczęściej bardzo intensywnie, ale niestety krótko. Jednego dnia mówią o nich wszyscy, następnego przepadają w czeluść bezlitostnego Internetu. Dlatego postanowiliśmy dać im coś od życia i wystawić im tutaj taki oto pomnik twarlszy niż ze spiżu. Angielskie memy mają swój rejestr ( Know Your Meme ), my postaramy się zgromadzić stołeczne memy na łamach WawaLove.

Na pierwszy rzut zajmiemy się memem dopiero co umarłym, czyli nieszczęsnym Czesławem Mozilem, który nie oddał 9 zł. Sprawa wyglądała tak, że gdzieś na Pradze, na ulicy Ząbkowskiej Czesławowi zabrakło pieniędzy na whisky. Whisky kosztowała 13 zł, ale muzyk miał tylko 4. Czesław obiecał oddać brakującą kwotę następnego dnia, ale tego nie zrobił. Barmani zdecydowali się na krok dość drastyczny - 26 sierpnia założyli z tej okazji fanpage, który zwracał się do Czesława Mozila tymi słowami:

Dnia 24 sierpnia piłeś whisky - i słusznie, smacznego. Lecz nie zapłaciłeś - spoko, bo obiecałeś zwrócić 9 złotych następnego dnia. Nie zrobiłeś tego. Nieładnie. Jesteś troszkę Czesławkiem kłamczuszkiem. Może to whisky takie mocne, zakręciło w głowie...a może po prostu oddaj 9 złotych.

Biedny Czesław pewnie jeszcze na dobre od pamiętnego piątku nie wytrzeźwiał, gdy tymczasem na fanpage'u rozpętała się lawina popularności owych feralnych 9 złotych. Na potęgę zaczęły powstawać memy z Czesławem w roli głównej, tworzone zarówno przez administratorów strony, jak również przez fanów. Część internautów uznała to za pyszny dowcip, inna oburzała się na taki pomysł odzyskiwania przez knajpę pieniędzy. Ten Czesław to osoba publiczna, nic nie ujdzie na sucho.. Mój Michał nie oddał 5 zł za bro od tygodnia i nikt nie robi z tego fanpage'a Może ja zrobię ??? hehe Michał, oddaj 5 złotych! - padały komentarze. Ktoś inny chciał zbanować działanie strony taką oto śmiałą propozycją: Chciałem zapytać, czy jeśli przyjadę i dam 9 złotych to dostanę glejt, że postawiłem Czesławowi łychę? Jest to pytanie absolutnie serio.

Inni upatrywali się w fajnpage'u teorii spiskowych: Jaką mamy pewność, że ten fanpage nie jest tworem samego Mozila, który znalazł sprytny sposób autopromocji? Inny internauta poszedł dalej: nie to tylko reklama jakiejś knajpy - ciekawe kiedy ujawni się jej nazwa i dokładny adres. Skubani dobrzy są! Taki social zrobiony za 9pln długu! Teach me master! Knajpa w końcu ujawniła się, ale raczej bez autopromocyjnego przytupu. Wierzycielem Czesława Mozila okazał się Czarny Motyl.

d2ugnwk

Sam Czesław długo w tej zabawie pozostawał niemy. Ktoś wspomniał, że poinformował o całej sprawie przypadkowo spotkanego Czesława i że muzyk obiecał się pieniądze zwrócić. Czesław Mozil pojawił się na fanpage'u 30 września i obiecał zwrócić pieniądze. 4 września jednak zmienił zdanie: Ta strona jest za dobra żebym oddał te 9 złoty. Mogę spłacić dług ale zjeść obiad za 20 zł ? Obiecuje że oddam- napisał. Barmani ogłosili z tej okazji zakłady: 9-1, że nie odda. 4-1, że odda...13-1, że nie zapłaci za obiad.

Wówczas cała sprawa ucichła. Nie wiadomo, czy Czesław Mozil oddał pieniądze za whisky. Ale przecież nigdy nikomu o te 9 złotych tak naprawdę nie chodziło. Na naglące pytania internautów: "Oddał?" już nikt nie odpowiada. Umarł stary mem, niech żyją nowe memy!

*mem internetowy - termin ten odnosi się do dowolnej porcji informacji (frazes, koncepcja, grafika czy film) rozprzestrzeniającej się pomiędzy powielającymi ją osobami za pośrednictwem sieci społecznościowych, komunikatorów, czy forów internetowych (Wikipedia)

d2ugnwk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ugnwk