Trwa ładowanie...

Warszawskie muzea za złotówkę!

Symboliczna opłata za wstęp w ramach nowego programu edukacyjnego ministerstwa kultury

Warszawskie muzea za złotówkę!
d3vaej3
d3vaej3

Od 1 września wstęp do wielu stołecznych muzeów dla dzieci do 16 roku życia kosztuje symboliczną złotówkę. W ten sposób placówki włączyły się w nowy program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach którego od 1 września 2013 kilkanaście polskich muzeów znacznie obniży koszty wstępu dla najmłodszych.

Doświadczenia wszystkich państw, które kładą nacisk na zwiększanie dostępności do kultury, pokazują, że osoby, które od małego mają kontakt z kulturą, wyrastają na ludzi bardziej otwartych i kreatywnych. Rozwój kultury ma bezpośrednie przełożenie na rozwój potencjału intelektualnego społeczeństwa. Kultura na wysokim poziomie to także wizytówka i najlepsza promocja Polski.

Gdzie dzieci wejdą za złotówkę?

W Warszawie do programu włączyły się Łazienki Królewskie, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Muzeum Narodowe, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Zamek Królewski, Muzeum - Pałac w Wilanowie.

Listę wszystkich polskich placówek biorących udział w projekcie znaleźć można TUTAJ .

Wstęp dla dzieci do 7 roku życia jest bezpłatny w wyniku rozstrzygnięć ustawowych.

Docelowo wstęp dla dzieci do muzeów za 1 złotówkę ma być możliwy także w większości instytucji samorządowych w całym kraju. Muzea do dziś najbardziej oblegane (Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Zamkowe w Malborku, Panorama Racławicka we Wrocławiu), swoje oferty specjalne dla dzieci przedstawią w najbliższym czasie, również zmierzając do ograniczenia bariery finansowej w dostępie dla najmłodszych.

d3vaej3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vaej3