Trwa ładowanie...
d2yc91t

Warszawskie nastolatki na wakacjach. "Były pod wpływem mefedronu"

Na wakacje z narkotykami
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawskie nastolatki na wakacjach. "Były pod wpływem mefedronu"
d2yc91t

Trzy nastolatki z Warszawy trafiły do szpitala na obserwację po zażyciu mefedronu. Dziewczyny przebywały na wakacjach w miejscowości Niedźwiedź (Małopolskie)

W poniedziałek około godziny 18.00 jednak z opiekunek obozu kolonijnego w miejscowości Niedźwiedź, na którym przebywała młodzież z Warszawy, powiadomiła dyżurnego Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej, że trójka jej podopiecznych, dwie dziewczyny w wieku 15 lat i jedna 17-latka, mogą znajdować się pod działaniem środków odurzających.

Małopolscy policjanci udali się na miejsce. - Mundurowi zabezpieczyli biały proszek o wadze około 2.4 gramów, który po wstępnych badaniach okazał się mefedronem, czyli substancją niedozwoloną - powiedział WawaLove.pl oficer dyżurny z Komisariatu w Mszanie Dolnej. Funkcjonariusz nie potrafił powiedzieć, jak narkotyk trafił w ręce warszawskich nastolatek. Dziewczyny trafiły do szpitala w Limanowej na obserwację. Dalszymi czynnościami zajęli się policjanci .

Mefedron bardzo silnie uzależnia psychicznie. Po zażyciu nawet stosunkowo niewielkich dawek dosyć często zdarza się przejściowa utrata pamięci krótkotrwałej. Substancja od 2010 roku jest w Polsce nielegalna.

d2yc91t

Nieletni nie ponoszą odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków, jednak odpowiadają za ten czyn przed Sądem Rodzinnym na podstawie ustawy o postępowaniu w sprawie nieletnich. Za posiadanie narkotyków grozi nieletniemu wymierzenie środków wychowawczych, takich jak nadzór kuratora, umieszczenie w ośrodku wychowawczym, a w najgorszym wypadku umieszczenie w zakładzie poprawczym.

Zobaczcie też: Bójka dziewcząt w tramwaju. Szokujące*wideo*

d2yc91t

Podziel się opinią

Share
d2yc91t
d2yc91t