Trwa ładowanie...

Warszawskie PSZOKI-i zapraszają mieszkańców. Za darmo wymienisz odpady na sadzonki roślin

Ratusz poinformował, że w stolicy powstały dwa nowe punkty.

Share
Warszawskie PSZOKI-i zapraszają mieszkańców. Za darmo wymienisz odpady na sadzonki roślin
dolenun

PSZOK-i czyli punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych pojawiły się na Białołęce (Płytowa 1) oraz Mokotowie (Zawodzie 16). W związku z tym, 10 października w godz. 10.00-15.00 będzie można wymienić m.in. świetlówki, metal, plastik oraz baterie na sadzonki roślin. Co ważne, całkowicie za darmo . W pierwszym dniu funkcjonowania punktów będzie można do nich dojechać specjalnymi liniami autobusowymi:

- 926: METRO MŁOCINY - most M. Skłodowskiej-Curie - Modlińska - Płochocińska - Płytowa - PSZOK PŁYTOWA
- 908: METRO WILANOWSKA - al. Wilanowska - al. Sikorskiego - św. Bonifacego - Powsińska - Augustówka - Zawodzie - PSZOK ZAWODZIE

dolenun

Uzupełnieniem stacjonarnych staną się mobilne punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Specjalne pojazdy będą kursowały dwa razy w tygodniu, zatrzymując się w określonych godzinach, w konkretnych rejonach miasta. Jest to duże ułatwienie dla mieszkańców, którzy nie mogą dostać się do PSZOK-ów. Niestety mobilne punkty nie będą przyjmować wszystkich odpadów. Chodzi na przykład o gruz poremontowy, meble i zużyty sprzęt elektroniczny.

Warto zaznaczyć, że punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych mają też umożliwić pozbycie się szkodliwych dla zdrowia oraz kłopotliwych substancji , takich jak: detergenty, kleje czy lakiery. Dodatkowo do PSZOK-ów mieszkańcy mogą przez cały rok oddawać odpady zielone.

dolenun

Podziel się opinią

Share
dolenun
dolenun