Trwa ładowanie...

Warszawskie rowerzystki podbijają świat

Tymi zdjęciami zachwyca się cały świat!

Warszawskie rowerzystki podbijają świat
d31oyc4

Pomysł na projekt fotograficzny bicyclegirls.pl był prosty i skuteczny: robimy sesje zdjęciowe dziewczynom na ich rowerach w różnych warszawskich lokalizacjach i umieszczamy je na stronie internetowej. Rowery, piękne dziewczyny i Warszawa. Czyli to co kocham najbardziej. Chciałem połączyć te trzy pasje – opowiada Szymon Kubiak, współtwórca bicyclegirls.pl, z którym spotykamy się na placu Konstytucji, by porozmawiać o sukcesie projektu.

Szymon Kubiak wraz ze swoim kolegą Maćkiem Sawickim ruszyli z projektem bicyclegirls.pl trzy lata temu. Od tamtej pory projekt cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Stale współpracujemy z rowerowymi magazynami z Włoch oraz z Londynu. W każdym numerze mamy swoją rubrykę, gdzie pokazujemy zdjęcia dziewczyn z naszego projektu – opowiada Szymon – Niebywały szał na bicyclegirls.pl jest teraz na Tajwanie i w Hong Kongu, na potęgę piszą o nas tamtejsze portale i blogi. Na Facebooku mają tysiące fanów. W pierwszej dziesiątce miast, z których te lajki pochodzą, możemy znaleźć lokalizacje ze wszystkich kontynentów. Pisano o nas praktycznie we wszystkich krajach europejskich, a także w Australii, Brazylii, Japonii...– zaczyna wyliczać Szymon – Gdy się zapyta wyszukiwarkę internetową o bicyclegirls.pl, otrzymamy wyniki praktycznie we wszystkich językach świata.

Byliśmy pierwszą tego typu stroną internetową w Polsce, która publikowała kontent własny, a nie kradziony – opowiada Szymon – Pierwszą stroną, która publikowała wyłącznie produkowane przez siebie sesje zdjęciowe i nie kopiowiała materiałów z innnych źródeł. I wreszcie pierwszą tego typu stroną, którą działa jedynie dla idei, a nie dla pieniędzy*.* Oprócz fotografii dziewczyn projekt bicyclegirls.pl to także filmy "making of" pokazujące, jak wygląda praca podczas sesji zdjęciowych. Program o powstawaniu naszych zdjęć był pierwszym w Polsce programem cyklicznym realizowanym w technologii 3D – mówi Szymon. Filmy prezentowane są na stronie oognet.pl, a do ich obejrzenia wystarczą już najprostsze czerwono-niebieskie okulary 3D. Szymon i Maciek wraz z dziewczynami zaangażowanymi w projekt organizują także imprezy rowerowe, alleycaty, konkursy oraz spotkania rowerzystek. Zaczęli już też pracę nad rozszerzeniem projektu o produkcję ubrań i akcesoriów.

d31oyc4

Dziewczyny chętnie zgłaszają się do sesji zdjęciowych organizowanych przez Szymona i Maćka. Stylistyka sesji, miejsce, ubranie są zazwyczaj pomysłem dziewczyn. Mogą one w ten sposób podkreślić swoją osobowość oraz pokazać ulubione miejsca w swoim mieście. Staramy się, żeby każda sesja wyrażała jak najlepiej charakter i unikalne piękno danej dziewczyny. Pokażmy światu, że nasze polskie dziewczyny, rowery i plenery są niepowtarzalne – mówi Szymon i zaprasza wszystkie chętne do udziału w projekcie rowerzystki, by zgłaszały się do niego na e-mail: kontakt[at]bicyclegirls.pl

d31oyc4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31oyc4