Trwa ładowanie...
dh3u7st

Warszawskie rzeźby przygotowane do zimy

Parkowe rzeźby umyte i zabezpieczone środkami ochronnymi. Kolejna kąpiel wiosną
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawskie rzeźby przygotowane do zimy
dh3u7st

43 rzeźby z pięciu stołecznych parków są już przygotowane do zimy. Zanieczyszczenia z powierzchni posągów i szczelin oczyszczone zostały gorącą wodą pod ciśnieniem. Po umyciu na rzeźby nałożono preparat glonobójczy, który ochroni je przed rozwojem glonów, mchów i porostów.

Czytaj też: Wrzosy i chryzantemy - jesienne kwiaty w warszawskich kwietnikach

Przed sezonem zimowym umyto również elementy małej architektury: poidełka, kamienne ławy i wazy na kwiaty, zegar słoneczny ustawiony w Ogrodzie Saskim, kapliczkę w parku Skaryszewskim oraz mostek w parku Ujazdowskim.

dh3u7st

Gruntowne mycie rzeźb wykonywane jest dwa razy do roku: na wiosnę oraz jesienią. W przypadku dewastacji farbą lub graffiti usuwanie zabrudzenia podejmowane jest bezwłoczenie. Prace wykonują specjaliści od konserwacji zabytków z firmy ZKR Sp. z o.o. Poza myciem w trakcie sezonu konserwatorzy sprawdzają każdy z monumentów i elementów małej architektury parkowej, oceniają jego stan i w przypadku konieczności przeprowadzenia fachowych zabiegów określają program renowacji.

Zabiegi przy rzeźbach prowadzone są w pięciu z sześciu parków będących pod opieką Zarządu Oczyszczania Miasta , tj. Ogrodzie Saskim, parku Ujazdowskim, Skaryszewskim, Praskim oraz na Polu Mokotowskim.

Czytaj też: Remont alejek w Ogrodzie Saskim

dh3u7st

Podziel się opinią

Share

dh3u7st

dh3u7st