Trwa ładowanie...
d3nxdmt

Warszawskie stacje kolejowe z nowym udogodnieniem. PLK zapowiada inwestycje na 133 dworcach

Interaktywne tablice z aktualnym rozkładem jazdy i informacją o opóźnieniach pojawią się na 133 stacjach kolejowych na Mazowszu. Według zapowiedzi PLK, podróżni będą mogli z nich skorzystać już w ciągu najbliższych 18 miesięcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Infokioski pojawią się na 133 stacjach kolejowych
Warszawa. Infokioski pojawią się na 133 stacjach kolejowych (plk-sa.pl, Fot: PLK)
d3nxdmt

Infokioski działają i służą podróżnym na peronach m.in. w Zielonej Górze, Jeleniej Górze, Częstochowie, Zawierciu i Warszawie Gdańskiej. Kolejne będą dla podróżnych w Warszawie.

Urządzenia mają pojawić się na modernizowanych liniach. Takie rozwiązanie zaproponowała spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Podpisano już w tej sprawie umowę. Inwestycja współfinansowana jest ze środków unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). Koszt inwestycji ma wynieść ok. 180 mln zł.

Władze PLK podkreślają, że zaletą nowoczesnych infokiosków jest czytelny rozkład i większy zakres informacji. Ich zadaniem będzie informowanie takę o przyszłych rozkładach jazdy. Podróżny będzie miał możliwość sprawdzenia takiego pliku za pomocą wbudowanych przycisków.

d3nxdmt

Zobacz też: Paweł Adamowicz zginął przed rokiem. Gdańsk pamięta

– Na 133 stacjach powstanie nowoczesny system informacji pasażerskiej. Dzięki temu poprawiamy dostępność kolei dla użytkowników – powiedział prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

Infokioski podają 18 najbliższych odjazdów i przyjazdów na daną stację. Z interaktywnych tablic będzie można korzystać zarówno w dzień, jak i w nocy, ponieważ ekrany są odpowiednio podświetlone i przystosowane dla osób słabowidzących. Montowane na peronach urządzenia są przygotowane do pracy w temperaturze od -35 do +55 ⁰C.

d3nxdmt

Ostatnio takie udogodnienia mogą spotkać pasażerowie podróżujący na trasie Trójmiasto - Warszawa. Infokioski działają na stacjach: Nowy Dwór Mazowiecki, Modlin, Legionowo, Nasielsk, Ciechanów, Działdowo, Tczew, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Gdynia Orłowo.

Podobne urządzenia są też m.in. w Iławie, Malborku, Piotrkowie Trybunalskim i Poznaniu (Główny). Aktualny rozkład jazdy pociągów jest dostępny dla podróżnych na nowoczesnych urządzeniach w Częstochowie (Stradom), Zawierciu i Warszawie Gdańskiej.

W tym roku PLK planują montaż kolejnych interaktywnych infokiosków na budowanych przystankach na linii obwodowej w Warszawie: Warszawa Wola, Warszawa Młynów, Warszawa Koło oraz w przejściu podziemnym na stacji Zielona Góra.

Źródło: PLK

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nxdmt

Podziel się opinią

Share

d3nxdmt

d3nxdmt