Trwa ładowanie...

Warszawskie Street Party jak karnawał w Rio?

Organizatorzy chcą, aby Street Party stało się wizytówką Warszawy.

Warszawskie Street Party jak karnawał w Rio?
d12mep0
d12mep0

Wielokulturowe Warszawskie Street Party to festiwal uliczny wszystkich mieszkańców Warszawy, których różnorodne pochodzenie składa się na barwną mozaikę kulturową, często niedostrzeganą czy niedocenianą w codziennym pośpiechu. Jego celem jest promocja wielokulturowości poprzez wspólną, radosną zabawę.

Założeniem festiwalu jest prezentacja - poprzez sztukę, zwłaszcza muzykę i taniec - kultur mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności imigranckich obecnych w Warszawie oraz aktywnie uczestniczących w tworzeniu jej wielokulturowego bogactwa. Jedną z głównych wartości tego wydarzenia jest fakt, że w jego przygotowanie zaangażowanych jest wiele organizacji i instytucji promujących kultury społeczności mniejszościowych i imigranckich oraz osoby bezpośrednio się z nich wywodzące, chcące zaprezentować swoje tradycje szerokiej publiczności.

Organizatorzy chcą, aby Street Party stało się wizytówką Warszawy - podobnie jak Karnawał w Rio de Janeiro czy Notting Hill Carnival w Londynie. Poprzednie edycje festiwalu cieszyły się dużym zainteresowaniem. W tym roku Wielokulturowe Street Party wystartuje 30 sierpnia o godz. 13.00 z Placu Bankowego. Miasteczko wydarzenia organizatorzy ulokują na Krakowskim Przedmieściu pomiędzy ul. Miodową a pałacem Prezydenckim.

Tak wyglądała V edycja festiwalu:

Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy zapisać się na listę uczestników na stronie internetowej festiwalu .

d12mep0
d12mep0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12mep0