Trwa ładowanie...

Warszawskie tramwaje zwiększą prędkość

"Na wydzielonych torowiskach oraz większych odległościach międzyprzystankowych".

Share
Warszawskie tramwaje zwiększą prędkość
d4l8ttx

Tramwaje Warszawskie przyspieszają. Już jeżdżą z prędkością 70 km/h w al. Zielenieckiej, a wkrótce pojadą szybciej także na moście Marii Skłodowskiej-Curie.

Pojazdy jeżdżące na trasie od Teatru Powszechnego do ronda Waszyngtona pędzą z prędkością 70 km/h, co oznacza, że podwyższyły maksymalną szybkość z dotychczasowych 50 km/h. Podobnie będzie na moście Marii Skłodowskiej-Curie, choć ze względu technicznych utrzymane będzie tam ograniczenie do 45 km/h na dwóch dylatacjach. Zmiany te spowodują skrócenie czasu jazdy o ok. 15 sekund w przypadku al. Zielenieckiej oraz o ok. 30 s w przypadku trasy na moście.

Tramwaj priorytetowy

Dodatkowo w najbliższych tygodniach na trasie linii nr 2 zostanie także zakończone wprowadzanie priorytetu. Dzięki temu tramwaje będą przejeżdżały praktycznie bez straty czasu przez skrzyżowanie z ul. Myśliborską. Podobnie będzie na przejściu dla pieszych po wschodniej stronie przystanków Stare Świdry. Czas przejazdu skróci się nawet o 3 min., poprawi się także regularność kursowania, obecnie zakłócana przez skrzyżowanie z ul. Myśliborską. Już wcześniej po modernizacji trasy tramwajowej W-Z zniesiono ograniczenie do 30 km/h na moście Śląsko-Dąbrowskim a dzięki przebudowie sieci trakcyjnej w al. Krakowskiej przy pasie startowym lotniska Okęcie.

Jak informują Tramwaje Warszawskie, już planuje się zwiększenie szybkości jazdy także na innych trasach tramwajowych – przede wszystkim na wydzielonych torowiskach oraz o większych odległościach międzyprzystankowych. Wymaga to m.in. uzgodnień z jednostkami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo ruchu w Warszawie. Każda zmiana wymaga zatwierdzenia ze strony Inżyniera Ruchu. Podwyższona dopuszczalna prędkość będzie wprowadzana także na projektowanych i planowanych trasach tramwajowych.

d4l8ttx
d4l8ttx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l8ttx
d4l8ttx