Trwa ładowanie...
d1boyat

Warszawskie Wielokulturowe Street Party

Udało się zebrać pieniądze na organizację imprezy!
Share
Warszawskie Wielokulturowe Street Party
d1boyat

Wielokulturowe Warszawskie Street Party gości na Krakowskim Przedmieściu od 2007 roku. Festiwal odbywa się tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia. Początkowo nie było wiadomo, czy impreza w ogóle się odbedzie - organizatorzy nie mieli pieniędzy na to przedsięwzięcie i potrzebowali 20 tysięcy złotych. Postanowili więc zorganizować imprezę benefitową - wielomodułowe wydarzenie mające na celu zebranie funduszy na Wielokulturowe Warszawskie Street Party 2013.* Impreza odbyła się 20 lipca, w Centralnym Domu Qultury przy ulicy Burakowskiej. *

Dziś już wiadomo, ze wydarzenie odbędzie się 25 sierpnia! Hasłem tegorocznej, siódmej edycji wydarzenia jest "Zakochaj się w wielokulturowej Warszawie!".**

Założeniem festiwalu Wielokulturowe Warszawskie Street Party jest prezentacja - poprzez sztukę, zwłaszcza muzykę i taniec - kultur mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności imigranckich obecnych w Warszawie oraz aktywnie uczestniczących w tworzeniu jej wielokulturowego bogactwa. Jedną z głównych wartości tego wydarzenia jest fakt, że w jego przygotowanie zaangażowanych jest wiele organizacji i instytucji promujących kultury społeczności mniejszościowych i imigranckich oraz osoby bezpośrednio się z nich wywodzące, chcące zaprezentować swoje tradycje szerokiej publiczności.

d1boyat

Street Party jak co roku rozpocznie wielokulturowa parada, która wyruszy 25 sierpnia o godz. 13:00 z Placu Bankowego. Poprowadzą ją m.in. prezentujące różnorodne style warszawskie szkoły tańca oraz formacje muzyczne i taneczne, takie jak Ritmo Bloco, Afro Carnaval, Viva Cuba & Drumbastic, Bloco Central, Szkoła Tańca z Wachlarzami Bojowymi, Tropicuba!

* Finałem parady będzie Miasteczko Wielokulturowe zbudowane na terenie Krakowskiego Przedmieścia pomiędzy ulicą Miodową a Pałacem Prezydenckim.* Tutaj od godz. 14:00 na uczestników czekają występy, pokazy i warsztaty w kilku punktach miasteczka, w wykonaniu m.in.: Ritmo Bloco, Afro Carnaval, Viva Cuba & Drumbastic, Casa de Oye, SHO, Magia do Samba & Danca Brasil, Akademia Amphora i Kwiaty Orientu, Flamenco Arte, Polskie Stowarzyszenie Falun Dafa, Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe SOTO, Polskie Stowarzyszenie Przyjaciół Indian, Bloco Central, Giorgi Maglakelidze, Aleksandra 'Apsara' Kilczewska, Salsa Libre, Tancerze.pl, Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca 'Uanga', European Alternatives, Stowarzyszenie na Rzecz Promowania Tańców Izraelskich YACHAD.

Tradycyjnie przygotowana zostanie także specjalna strefa zabaw dla dzieci, a w niej m.in.: Ludoteka Roszada, bajki z różnych stron świata - Nato Bochorishvili, warsztaty plastyczne - Yana Sira, Dziecięcy Zespół Czeczeński 'Nochci'o'.

Wśród licznych stoisk organizacji pozarządowych, sklepów i restauracji będzie można posłuchać ciekawostek i popróbować potraw ze wszystkich zakątków świata.

d1boyat

Po zmroku w kinie plenerowym pokazane zostaną filmy z festiwalu WATCH DOCS - Prawa człowieka w filmie.

Zakochaj się w wielokulturowej Warszawie!
* Wielokulturowe Warszawskie Street Party 2013*
* Niedziela, 25 sierpnia 2012*

* start parady: Plac Bankowy godz.13:00*
* miasteczko: Krakowskie Przedmieście godz.14:00*
* (pomiędzy ul. Miodową a Pałacem Prezydenckim)*

d1boyat

Podziel się opinią

Share
d1boyat
d1boyat