Trwa ładowanie...
d2gquab

Warszawskie ZOO. Brama warszawskiego ogrodu zoologicznego ponownie otwarta dla odwiedzających

Kolejne poluzowania obostrzeń przyniosły dobre wieści dla wielbicieli zwierząt. Od środy 20 maja na teren warszawskiego zoo powrócić mogą wszyscy którzy stęsknili się za egzotycznymi gatunkami zwierząt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Brama warszawskiego zoo ponownie otwarta dla odwiedzających
Warszawa. Brama warszawskiego zoo ponownie otwarta dla odwiedzających (Urząd m.st. Warszawa)
d2gquab

Warszawskie ZOO otwiera część parkową i zamknięte wybiegi

Ogród zoologiczny w Warszawie pozostawał zamknięty przez dwa miesiące. Wraz ze z niesieniem obostrzeń dotyczących instytucji kultury rozpoczął się proces przygotowywania placówki do ponownego przyjęcia, zafascynowanych światem zwierząt, gości. Od dziś znów możemy odwiedzać warszawskie zoo. O decyzji poinformowano na oficjalnej stronie instytucji.

Dyrekcja zoo informuje, że na razie do do dyspozycji odwiedzających oddana zostanie część parkowa ogrodu oraz wybiegi zamknięte. Zoo funkcjonować będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 do 18:00 i do godziny 19 w weekendy. Należy jednak pamiętać, że kasy będą zamykane na godzinę przed przed zamknięciem bram.

d2gquab

Warszawa ZOO z nowymi zasadami

W związku ze wciąż realnym zagrożeniem epidemicznym, zoo zachęca do płacenia za bilety, kartą, telefonem lub smartwatchem, czyli bezgotówkowo. Przypomina również o zachowaniu minimum 2 metrów odstępu między zwiedzającymi. W komunikacie na oficjalnej stronie internetowej ogrodu znajduje się szereg przydatnych informacji o nowych zasadach obowiązujących na terenie zoo. W informacji czytamy, że obowiązywać będzie:

  • Pojedyncze korzystanie z ławek parkowych (jedna ławka - jedna osoba) z wyjątkiem rodzin mieszkających w jednym gospodarstwie domowym
  • Niedotykanie barier i szyb
  • Zakrywane ust i nosa maseczką ochronną lub elementami odzieży
  • Uszanowanie przerw technicznych na dezynfekcję toalet i niektórych części wspólnych.

Zobacz także:Wybory 2020. Krytyka Rafała Trzaskowskiego. Sebastian Kaleta przypomina "niespełnione obietnice"

Ponadto na terenie ogrodu zoologicznego będzie mogło przebywać jednocześnie 3000 osób, pawilony i plac zabaw pozostaną nieczynne, na teren placówki będzie można wejść bramami od ulicy Ratuszowej i Mostu Gdańskiego, a przy każdym wejściu otwarte będzie tylko jedno okienko kasowe. Dyrekcja zoo poinformowała też, że w najbliższym czasie nie będą organizowane pokazowe karmienia zwierząt.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gquab

Podziel się opinią

Share

d2gquab

d2gquab