Trwa ładowanie...

Warszawskie ZOO na pomoc ptasim pacjentom

Stołeczny ogród chce uruchomić specjalny telefon do wsparcia potrzebujących ptaków

Share
Warszawskie ZOO na pomoc ptasim pacjentom
d4cfjy1

Inicjatywa zrodziła się oddolnie, w odpowiedzi na liczne zgłoszenia samych Warszawiaków na temat ptasich zdarzeń i wypadków. Chodzi w nich nie tylko o porady dotyczące dokarmiania, ale też komunikaty w zakresie reagowania na zdarzenia losowe. Informacja miałaby działać całodobowo, dzięki czemu jednorazowo będzie mogło się dodzwonić nawet kilkanaście osób.

Odpowiedzi i porad udzielaliby specjaliści z Ptasiego Azylu na podstawie swych wieloletnich doświadczeń. Nie chcemy już wybierać pomiędzy telefonem od zatroskanych ludzi, którzy znaleźli rannego ptaka, a głodną sikorką, która nie dostała jeszcze swojego jedzenia. Pragniemy pomagać i jednym, i drugim - powiedziała Edyta Żak, wolontariuszka działająca w Projekcie.

Jak stołeczne ZOO zamierza zdobyć środki na realizację systemu telefonicznego? W prosty sposób. Projekt został zgłoszony do tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. W ubiegłym roku Ptasi Azyl pomógł ponad 4000 ptasich pacjentów. Stąd pomysły na jego dalszy rozwój. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj .

d4cfjy1
d4cfjy1

Podziel się opinią

Share
d4cfjy1
d4cfjy1