Trwa ładowanie...
dixyqrx

Warszawskie ZOO na pomoc ptasim pacjentom

Stołeczny ogród chce uruchomić specjalny telefon do wsparcia potrzebujących ptaków
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawskie ZOO na pomoc ptasim pacjentom
dixyqrx

Inicjatywa zrodziła się oddolnie, w odpowiedzi na liczne zgłoszenia samych Warszawiaków na temat ptasich zdarzeń i wypadków. Chodzi w nich nie tylko o porady dotyczące dokarmiania, ale też komunikaty w zakresie reagowania na zdarzenia losowe. Informacja miałaby działać całodobowo, dzięki czemu jednorazowo będzie mogło się dodzwonić nawet kilkanaście osób.

Odpowiedzi i porad udzielaliby specjaliści z Ptasiego Azylu na podstawie swych wieloletnich doświadczeń. Nie chcemy już wybierać pomiędzy telefonem od zatroskanych ludzi, którzy znaleźli rannego ptaka, a głodną sikorką, która nie dostała jeszcze swojego jedzenia. Pragniemy pomagać i jednym, i drugim - powiedziała Edyta Żak, wolontariuszka działająca w Projekcie.

Jak stołeczne ZOO zamierza zdobyć środki na realizację systemu telefonicznego? W prosty sposób. Projekt został zgłoszony do tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. W ubiegłym roku Ptasi Azyl pomógł ponad 4000 ptasich pacjentów. Stąd pomysły na jego dalszy rozwój. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj .

dixyqrx

Przeczytajcie też: Jagiellońska bez tramwajów przez prawie miesiąc

dixyqrx

Podziel się opinią

Share
dixyqrx
dixyqrx